جنبش حماس با صدور بیانیه ای از نشست اخیر سران عرب در «نواکشوط» پایتخت موریتانی انتقاد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس با صدور بیانیه ای بیست و هفتمین نشست سران عرب در «نواکشوط» پایتخت موریتانی را بیانگیر اوضاع وخیم کشورهای عربی در سطح رسمی برشمرده و نسبت به این امر ابراز تاسف کرد.

حماس در بیانیه خود تصریح کرد که نشست سران عرب باید بین مقاومت و تروریسم تمایز قائل می شد و اسرائیل را به عنوان تروریسم اصلی در منطقه معرفی و از مقاومت فلسطین به عنوان یک اقدام مشروع حمایت می کرد.

حماس در این بیانیه اعلام کرد که نشست سران عرب در نواکشوط بدون حضور روسا و رهبران سه کشور عربی برگزار و مدت زمان برگزاری آن از دو روز به یک روز کاهش و در انتها نیز بیانیه ای صادر کرد که پاسخگوی منافع مردم فلسطین و امت عربی نیست.

حماس در عین حال غایب بودن موضوع محاصره نوار غزه و تجاوزات اسرائیل علیه آن در نشست سران عرب را که درخواستی برای رفع محاصره این نوار نداشتند، محکوم کرد.

جنبش حماس همچنین تاکید کرد که موضوع فلسطین موضوع محوری امت باقی خواهد ماند و هیچ نشستی نخواهد توانست آن را نادیده گرفته یا مورد اهمال قرار دهد.

در همین حال حماس هرگونه پوشش و حمایت از طرح های سیاسی جانبدارانه از اسرائیل را مردود دانسته و اعلام کرد که حل موضوع فلسطین از طریق مقاومت میسر است.