ارتش سوریه در ادامه پیشروی در شمال حلب بر مناطق جدیدی پس از فرار گروههای مسلح از آن مسلط شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، منابع سوری گزارش دادند: ارتش سوریه موفق به ورود به منطقه بنی زاید در شمال شهر حلب پس از فرار گروههای مسلح از آن شدند.

ارتش سوریه بر فلکه اللیرمون و همه کارخانه های این منطقه و برخی مناطق دیگر در شمال حلب به دنبال درگیری با گروههای مسلح مسلط شد.

درگیری داخلی تروریستها

منابع سوری گزارش دادند: درگیری های شدیدی میان گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه و گروههای مرتبط با داعش در نزدیکی سحم الجولان در حومه غربی درعا رخ داده است.

حمله به مراکز داعش در حومه حمص

ارتش سوریه طی عملیاتی مراکز داعش و ادوات آنها را در حومه حمص هدف قرار داد و منهدم کرد. ارتش سوریه در منطقه تل العوامید و غرب جبل الخنزیر در حومه حمص داعش شماری زیادی از داعشی ها را به هلاکت رساند.

قطع برق حلب بر اثر حملات موشکی

حملات موشکی تروریستها به حلب سبب قطع برق در آن شد. حملات موشکی تروریستها به از کار افتادن ایستگاه اصلی پس از وارد شدن خسارات زیاد به آن و در نتیجه قطع برق منجر شد.

منابع سوری گزارش دادند:گروه های تروریستی یک مرکز اصلی توزیع برق را در شهر حلب با موشک هدف قرار دادند که موجب قطع برق منطقه شد. تروریست ها چندین خمپاره و موشک را به این مرکز توزیع برق شلیک کردند که موجب ایجاد حریق و قطع برق شهر حلب گردید.

این منابع از تلاش تیم های متخصص برای خاموش کردن حریق و تعمیر این مرکز توزیع برق در سریعترین زمان ممکن خبر دادند.

حملات به تروریستها در حومه حماه

ارتش سوریه در حومه حماه مراکز تروریستها را هدف قرار داد.جنگنده های ارتش سوریه نیز حملاتی به مراکز تجمع تروریستهای داعش و جبهه النصره در حومه حماه انجام دادند.

در حمله هوایی به تروریستها در شهرک حربنفسه در حومه جنوبی حماه، استحکامات تروریستهای جبهه النصره منهدم شد.

به گفته منابع سوری، در حلمه هوایی به مراکز تجمع تروریستهای داعش در شمال روستای المفکر واقع در شهر سلمیه یک مقر وابسته به تروریستها نابود شد و تعدادی از تروریستها کشته و زخمی شدند.

انهدام خودروهای داعش در حومه دیرالزور

در دیرالزور نیز جنگنده های ارتش سوریه مواضع و خودروهای داعش را در شرق الجفره و تپه بروک منهدم کردند.