نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: شفاف شدن مواضع رهبری از دلایل ریزش های پس از انقلاب است و افرادی که با اصول انقلاب همراه نبودند از عصر حضرت امام (ره) تا به امروز از آرمانها فاصله گرفتند.

به گزارش پرس شیعه به نقل ازسپاه نیوز، حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در آیین تکریم و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان اظهار کرد: طی سال های ۴۲ تا ۵۷ باتوجه به شرایطی که بر کشور حاکم بود هم شاهد رویش و هم شاهد ریزش بودیم، ولی سهم رویش ها بیشتر بود.

وی مباحث معرفتی، نفسانی، قدرت طلبی، غرور، دنیاگرایی، فامیل گرایی و شخصیت گرایی را از جمله عوامل ریزش ها برشمرد و افزود: از پیروزی انقلاب تا پایان عمر امام خمینی (ره) شاهد رویش‌های زیادی بودیم، اما زمانی که مواضع رهبری برای آنها شفاف شد، ریزش ها آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه زایش ها و رویش های انقلاب همچنان ادامه دارد و دیدگاه ها و نظرات عده ای، با زاویه گرفتن از اصول و آرمان ها و نگاه امام و رهبری، رفته رفته از انقلاب فاصله می گیرد، گفت: در حال حاضر نیز برغم تاکید رهبر معظم انقلاب بر تکیه بر درون، عده ای با محاسبات دیگر، تکیه بر غرب را ترجیح می دهند.

سعیدی کسانی که از انقلاب در پی سهم خواهی بودند و به دلیل نرسیدن به سهم مورد نظر خود در حال فاصله گیری از انقلاب هستند را از جمله ریزش های انقلاب قلمداد و تصریح کرد: شفاف شدن مواضع رهبری از دلایل ریزش های پس از انقلاب است و افرادی که با اصول انقلاب و معیارهای انقلاب همراه نبودند از عصر حضرت امام (ره) تا به امروز آرام آرام از آرمانها فاصله گرفتند.

گفتنی است در این آیین نماینده ولی فقیه در سپاه با قدردانی از زحمات حجت الاسلام سید محمود موسوی، حجت الاسلام غلامرضا شفیع زاده را به عنوان مسئول جدید نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان معرفی کرد.