بشرویه – امام جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به اینکه پشت تمامی جنایات و کشتار مردم مظلوم سعودی های وهابی هستند، گفت: تمامی این اقدامات به موجب ایجاد تفکر در بین عموم برای اسلام هراسی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به مصادیق تقوا اظهار داشت: یکی از این مصادیق پرهیز از گناه است که در آیات و روایات فراوان به آن تاکید شده است.

وی اظهار داشت: هر چه معرفت و اعتقاد بشریت بیشتر باشد وجود او به خداوند نزدیک تر می شود.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: داشتن تقوای الهی انسان را به بالاترین رده محبوبیت در نزد خداوند می رساند.

خطیب جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به پرداخت زکات نیز گفت: خداوند متعال انسان را به پرداخت زکات سفارش کرده است و پرداخت زکات سبب افزایش روزی و بیمه شدن اموال می شود.

وی همچنین به سنت حسنه صله رحم هم اشاره ای کرد و افزود: مردم بلاد اسلامی و ایران همگی با به جا آوردن صله رحم نسبت به اقوام و خانواده خود، صمیمیت را در بین اعضا افزایش داده و خداوند نیز برکات آن خانه و خانواده را بیشتر می کند.

حجت الاسلام شمس الدین ادام داد: متاسفانه در جامعه کنونی احوالپرسی بصورت مجازی شده است و همین امر موجب ایجاد کدورت، دوری و نتیجتا قطع روابط می شود.

امام جمعه بشرویه تاکید کرد: برقراری روابط تنها به صورت مجازی یک خطر جدی است که باید از افزایش آن جلوگیری شود.

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان گفت: سعودی های وهابی، متاسفانه با پول خود اسلحه و تجهیزات جنگی خریداری کرده و به تروریست ها تحویل داده تا بدین وسیله مظلومان را بکشند.

وی ادامه داد: تنها هدف آنان از این اقدام نابودی اصل اسلام و کینه ای ست که از زمان حضرت علی(ع) آن را ادامه داده اند.

وی درادامه افزود: دشمنان اسلام با اصل این نظام مشکل دارند و برای مقابله با این امر موضوع اسلام هراسی را ترویج می دهند و در این راستا سعی بر انجام جنایات مختلف به نام اسلام دارند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جهاد اقتصادی، بیان کرد: مقابله با خرید اجناس خارجی و ترویج فرهنگ خرید تولیدات داخلی اولین گام در راه تحقق مبارزه با جنگ اقتصادی است.

بزرگداشت آیه الله مشکینی، شهادت آیت الله فیض الله نوری از مجاهدین انقلاب و شخصیت مبارز در خط مشروطیت، و … ازدیگر مناسبت هایی بود که امام جمعه بشرویه به آن اشاره کرد.