شیراز – نماینده ولی فقیه در فارس گفت: دهه کرامت بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر با سبک زندگی رضوی و توجه به برکات و خیرات امامزادگان است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت گفت: این دهه با ولادت حضرت فاطمه(س) و بزرگداشت حضرت احمدبن موسی (ع) و ولادت امام رضا(ع) همراه است که امیدوارم فضای آشنایی بیشتر با سبک زندگی رضوی فراهم شود.

وی ادامه داد: این ایام بهترین فرصت است که بتوانیم به برکات، خیرات و اثرات وجودی امامزادگان واجب التکریم در ایران و فارس پی ببریم.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه روز ولادت حضرت فاطمه(س) به نام آغاز هفته حج نیز نامگذاری شده، گفت: متاسفانه به دلیل کارشکنی های آل سعود، امسال ایرانیان توفیق انجام حج را از دست داده اند که این حرکت آل سعود برای چندمین بار است که تکرار می شود.

وی یادآور شد: آل سعود پرده ها را کنار زده همانگونه که سال گذشته نیز دیدیم که چه بلایی بر سر حجاج آورد و نماینده آل سعود به طور رسمی با اسرائیل گفتگو می کند و نماینده دیگرش در جمع منافقین حضور پیدا می کند و آرزوی براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

آیت الله ایمانی تاکید کرد: اینگونه حرکت نشان از زوال و خودسری این حکومت است در حالی که اینان باید سرنوشت پادشاهان دیگر را ببینند و درس عبرت از رفتار آنان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالبات مردم در بحث اقتصاد مقاومتی، افزود: مبارزه با فساد اقتصادی و رفع گرفتاری های مالی از جمله خواسته های مردم است چرا که نباید هر روز شاهد اعلام یک سوءاستفاده مالی در رسانه ها باشیم.

وی ادامه داد: قوانین باید اصلاح شود، اجرا به درستی انجام گیرد و دستگاههای نظارتی نیز مباحث پیشگیرانه و برخورد جدی با این پولشویی ها را داشته باشند.

آیت الله ایمانی اظهار داشت: مردم در انتظار برخورد جدی با سوءاستفاده کنندگان مالی از بیت المال و دارندگان حقوق های نجومی هستند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: قاچاق از دیگر مواردی است که مردم خواهان مقابله با آن هستند زیرا امروز شاهد هستیم که قاچاق از مبادی رسمی کشور انجام می شود که در یک اقدام ۸۰ کانتینر آن شناسایی می شود.

وی ادامه داد: قاچاق به معنی نابودی تولید و از بین برنده اشتغال داخل کشور است. بنابراین مسئولین باید برخورد ویژه با این گونه حرکات داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: در عرصه های علم و دانش، امام جمفر صادق دانشمندان بسیار بزرگی را تربیت کردند و امروز هر آنچه که شیعه و فرق های اسلامی دارند به برکت وجود امام صادق(ع) است.

وی گفت: امام برای اینکه جامعه اسلامی دچار انحراف از درون نشود مباحث علمی را به طور دقیق مورد بررسی قرار داد و موفق شد که اسلام را بیمه کند.