فاروج – امام‌جمعه فاروج با تأکید بر مطالبه عمومی در برخورد با دریافت‌های نامشروع از بیت‌المال گفت: دریافت‌های ظالمانه از بیت‌المال، وجدان عمومی را جریحه‌دار کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام عباسعلی قلی زاده در خطبه‌های نماز جمعه امروز فاروج، ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، آغاز دهه کرامت، درگذشت آیت‌الله مشکینی، شهادت آیت‌الله شهید شیخ فضل‌الله نوری و همچنین آغاز هفته حج را گرامیداشت و در تجلیل از مقام و منزلت بانوی کرامت و فضیلت حضرت فاطمه معصومه (س) تأکید کرد: دختران جامعه اسلامی باید آن حضرت را اسوه و الگوی خود قرار دهند.

وی در ادامه به استمرار نقشه‌های شوم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: باید با هوشمندی، اقتدار و انسجام هرچه‌تمام‌تر و عدم غفلت از نقشه‌های شوم دشمنان قسم‌خورده اسلام و انقلاب اسلامی، در برابر آن‌ها ایستاد.

حجت‌الاسلام قلی زاده غفلت از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خودی و ناچیزانگاری دشمن و فتنه‌ها و راهبردهای شوم آن‌ها را عامل اصلی شکست و تحمیل ذلت و خواری برای جوامع انقلابی و اسلامی خواند و گفت: غفلت از درون و یا غفلت از برون، هر دو خسارت‌بار و ذلت آفرین است.

خطیب نماز جمعه فاروج اظهار کرد: غفلت از درون می‌تواند دو جنبه داشته باشد، یکی غفلت نسبت به داشته‌ها و ظرفیت‌های رشد و سرمایه‌های مادی و معنوی و نیروی انسانی؛ و دیگری غفلت نسبت به رسوبات، آفت‌ها و آسیب‌های مرموز و مزمن و از همه مهم‌تر توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و عوامل نفوذی و داخلی آنان است.

وی با اشاره به غفلت‌های برونی، افزود: باید به افکار عمومی جهان اسلام و مردم آزادیخواه جهان و ظرفیت‌های موجود در میان اندیشمندان و صاحب‌نظران منصف و عدالت‌خواه سراسر جهان و مردم مظلوم و مستضعف در سراسر دنیا که با جوهره و فرهنگ دینی و انقلابی ملت شریف ایران مأنوس شده‌اند و همچنین نسبت به راهبردها و کم و کیف برنامه‌های مرموز و خطرناک جبهه کفر، شرک و الحاد و نفاق که گاهی مانند جنگ احزاب علیه ملت ایران و در شرایط فعلی، آشکار و پنهان مشغول توطئه و خیانت و جنایت هستند؛ توجه ویژه داشت و هوشیار بود.

امام‌جمعه فاروج تأکید کرد: باید با هوشمندی، اقتدار و پرهیز از غفلت‌ها، نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کرد.

وی در ادامه با اشاره به‌روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی اظهار کرد: هیچ مکتبی به‌اندازه مکتب اسلام، ارزش و کرامت انسان را والا نمی‌داند.

حجت‌الاسلام قلی زاده تصریح کرد: کرامت انسان‌ها در پرتو مردم‌سالاری دینی حاصل می‌شود و جمهوری اسلامی، پرچم‌دار حقوق انسان‌ها است.

وی دفاع از مردم مظلوم فلسطین، لبنان، عراق، افغانستان و سایر نقاط دنیا را نشانه پرچم‌داری حقوق بشر از سوی نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: ایران اسلامی نیازمند نصیحت دیگران برای رعایت حقوق بشر نیست.

حجت‌الاسلام قلی زاده افزود: متأسفانه امروز حقوق بشر مستمسکی برای وارد آوردن فشار بر ملت‌های مظلوم و عدالت‌خواه از ناحیه استکبار جهانی شده است.

وی همچنین به هفته حج و علل جلوگیری حاکمان بی‌لیاقت آل سعود از عزیمت حجاج ایرانی به سرزمین مقدس مکه و مدینه اشاره کرد و این اقدام سعودی‌ها را صد عن سبیل الله دانست.

امام‌جمعه فاروج بار دیگر بر مطالبه عمومی در برخورد با دریافت‌های نامشروع از بیت‌المال تأکید کرد و گفت: دریافت‌های ظالمانه از بیت‌المال، وجدان عمومی را جریحه‌دار کرد.

حجت‌الاسلام قلی زاده با تأکید بر برخورد دستگاه قضایی و تشدید نظارت‌ها، تصریح کرد: قوه مقننه باید راهکارهای قانونی برای جلوگیری از چنین فسادهایی را در دستور کار خود قرار داده و قوه مجریه نیز باید گزارشی روشن و صریح از اقدامات خود در برخورد با دریافت‌کنندگان اموال نامشروع به مردم ارائه کند.

وی همچنین به کشف بزرگ‌ترین محموله قاچاق و دستگیری مدیرعامل سابق بانک ملت اشاره و بر مقابله جدی با فساد اقتصادی و قاچاق کالا که بر ایجاد اشتغال و رفع بیکاری اثر مستقیمی دارد، تأکید کرد.

حجت‌الاسلام قلی زاده در ادامه به حذف علمای مجاهد شیعه، اولویت فعلی استکبار و ارتجاع، شهادت آیت‌الله نمر، حبس شیخ علی سلمان و شیخ زکزاکی و سلب تابعیت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم اشاره کرد و گفت: ارتجاع به‌خوبی به این امر پی برده است که با حذف رهبران شیعی می‌تواند از یکسو بقای حکومت‌های خود را تضمین و از سوی دیگر جلوی حرکت‌های خودجوش مردمی را بگیرد.

وی در پایان خطبه‌های نماز جمعه امروز، از تمامی دست‌اندرکاران برگزاری کنگره شهدا تقدیر و تشکر کرد و افزود: تجلیل از همه خانواده شهدا با حضور مسئولان در منازل آن‌ها تا ۱۹ مهرماه جاری ادامه خواهد داشت.

امام‌جمعه فاروج همچنین انتصاب آیت‌الله یعقوبی امام‌جمعه بجنورد را به‌عنوان نخستین نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی تبریک گفت