طبس- خطیب جمعه طبس با اشاره به ترس صعودی ها از صدور انقلاب اسلامی گفت: ایجاد مانع برای حضور ایرانیان در مراسم حج به این دلیل است که میخواهند جلوی صدور انقلاب را بگیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان طبس با اشاره به فضایل امام جعفر صادق (ع) گفت: ایشان کارهای فرهنگی و سیاسی خاص زمان خود را با توجه به مخالفت شدید بنی عباس و بنی امیه انجام میداد و از هیچ موضوعی هراس نداشتند.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز برخی از جریانات در تلاشند تا نیروهای حزب الهی را از صحنه مدیریت جامعه حذف کنند که رهبری آن را نفود نام نهادند.

وی تصریح کرد: همچنین دستهایی برای جدا کردن مردم از روحانیت دست بکار شده اند که مردم باید هوشیار باشند.

وی گفت: اینکه ال سعود مانع ایجاد کرده اند برای حج میخواهند جلوی صدور انقلاب را بگیرند.

وی گفت: سالگرد حادثه هوایی طبس و سقوط هواپیمای تهران – طبس رسید ولی با اینکه نقص فنی دلیل سقوط اعلام شد هنوز خسارات وارده به بازماندگان جبران نشده است.

وی سالروز سقوط هواپیمای طبس تهران را تسلیت گفت و افزود: هنوز اقدامی که باید مسئولان انجام دهند انجام نشده است زیرا این سقوط به دلیل نقص فنی بوده و اجازه پرواز داشته و باید خساراتی که به خانواده های عزیز از دست داده وارد شده جبران شود.

امام جمعه طبس به پروازهای چند روز اخیر در اسمان طبس توسط ارتش گفت: شایعاتی ایجادشده است که اینها پهپاد امریکایی اند و… به این شایعات نباید گوش داد چرا که این تیم هوایی که در طبس هستند برای تامین امنیت منطقه و برای اشراف بیشتر بر منطقه و گروههای قاچاق و امثال انهاست.

سالروز ارتحال ایت الله مشکینی، سالروز شهادت ایت الله شیخ فضل الله نوری ازعلمای مشروطیت، روزجهانی شیرمادر، سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و اغاز دهه کرامت، روز دختران، روز حقوق بشر اسلامی، آغاز هفته ی حج، مسیله ی سوریه وعراق از دیگر محورهای سخنان خطیب جمعه طبس بود.