ورامین-امام جمعه موقت ورامین گفت: به نظر می رسد که آل سعود و آل خلیفه نفس های آخر خود را می زند و در آینده نزدیک به قهر و غضب الهی دچار خواهند شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری اظهار داشت: شیخ فضل الله بالای دار رفت اما استعمار را نپذیرفت.

امام جمعه موقت ورامین افزود: شهادت این عالم ربانی و فقیه بزرگ یکی از عبرت های تاریخ ایران است، علما برای مشروطه زحمات فراوانی کشیدند ولی در نهایت، مشروطه با نفوذ عوامل استعمار وایجاد اختلاف میان مشروطه خواهان به انحراف کشیده شد.

وی با اشاره به این نکته که شیخ فضل الله نوری دین فروشی و وطن فروشی نکرد، ادامه داد: نتیجه اختلاف مشروطه خواهان آن شد که فقیهی مانند شیخ فضل الله نوری بالای دار رود.

بشر مدیون معارف قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام صادق(ع) بیان داشت: شیعه مدیون تلاش های امام صادق(ع) است.

وی افزود: دانشگاه امام صادق(ع) با پرورش امثال مفضل ها، اسلام را بیمه کرد و معارف ناب اسلامی را به رخ جهانیان کشید و به برکت همان دانشگاه است که علم و دانش در رشته ها و فنون مختلف شکوفا شد و امروز بشر مدیون معارف قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت است.

محمودی ادامه داد: ما به خود می بالیم که پیرو امام جعفر صادق(ع) هستیم، آن امامی که رهبران و ائمه اربعه اهل سنت، بدون واسطه یا با واسطه شاگرد مکتب وی بودند.

شهدای طلبه و روحانی فارغ التحصیل واقعی مکتب امام صادق(ع) بودند

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به بازگشت پیکر شهید خانعلی نصیری پس از ۳۰ سال به شهرستان یادآور شد: شهیدانی نظیر خانعلی نصیری که پس از ۳۰ سال پیکرش به میهن باز می گردد و به چشم انتظاری مادر پیرش پایان می دهد، نشان دادند که تسلیم امام خود هستند.

وی متذکر شد: ورامین میزبان پیکر این شهید پس از ۳۰ سال است و روز یکشنبه مردم مومن و انقلابی این منطقه در میدان امام حسین(ع) پیکر شهید نصیری را تشییع خواهند کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با اشاره به برگزاری یادواره شهدای طلبه و روحانی در این شهرستان همزمان با شهادت امام جعفر صادق(ع) بیان داشت: شهدای طلبه و روحانی نشان دادند که فارغ التحصیل واقعی مکتب امام صادق(ع) بودند و مانند آن کسانی نیستند که سر سفره امام ششم بزرگ شدند ولی در مقابل آن حضرت ایستادند.

محمودی افزود: شهدای طلبه نسبت به جمعیت آن ها، بیشترین شهید را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند که این امر مایه افتخار روحانیت است.

با مخلان نظم و امنیت عمومی برخورد قاطع و عبرت آموز شود

خطیب نماز جمعه ورامین با اشاره به ضرورت برگزاری مراسم های ویژه شهادت امام صادق(ع) در شهرستان گفت: چرا بسیاری از هیئات عزاداری در شب شهادت امام صادق(ع) تعطیل هستند و انتظار می رود تا شیعیان آن حضرت در شب و روز شهادت امام ششم، ارادت خود را به اهل بیت نشان داده و شیعه گری خود را به رخ بکشند.

وی با تقدیر و تشکر از تلاش های نیروی انتظامی شرق استان تهران در طرح ذوالفقار ۹۵ بیان داشت: کشفیات قابل توجهی در حوزه مواد مخدر، مشروبات الکلی و سرقت توسط پلیس به دست آمد که باید از نیروی انتظامی تشکر و قدردانی کرد.

محمودی گفت: انتظار می رود که این گونه طرح ها از سوی نیروی انتظامی با جدیت دنبال شده و از دستگاه قضایی نیز انتظار برخورد قاطع و عبرت آموز با متخلفان و مخلان نظم و امنیت عمومی می رود.

حوادث بحرین بسیار تلخ و نگران کننده است

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به حوادث بحرین اظهار داشت: حوادث بحرین که هم اکنون در حال وقوع بوده، بسیار تلخ و نگران کننده است.

وی افزود: دشمنان اسلام برای مبارزه با اسلام ناب محمدی در جهان شیعه، بهایی گری و در جهان اهل سنت، وهابی گری را ترویج دادند و سرنخ هر دو تفکر به آمریکا، انگلیس و صهیونیست باز می گردد.

تفکر سخیف وهابیت آتش به جان بشریت انداخته است

محمودی ادامه داد: جریان استکبار و استعمار که نفوذ روز افزون اسلام ناب محمدی و شیعه را بر اساس تفکر امام و انقلاب اسلامی مشاهده می کند، تلاش دارد تا به وسیله ابزارهای مختلف به جنگ شیعه بیاید.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران یادآور شد: نخبگان، اساتید، علما، فرهیختگان، صاحبان قلم و رسانه باید خود را برای دفاع از مکتب اسلام ناب و شیعه علوی، فاطمی و عاشورایی تجهیز کنند.

وی افزود: امروز تفکر سخیف وهابیت، آتش به جان بشریت انداخته است و به نام اسلام، مردم را به خاک و خون می کشد.

محمودی ادامه داد: فتواهای سخیف برخی از مفتیان مزدور کار را به جایی رسانده که نه تنها سر کودک ۱۲ ساله سوری را می برند، بلکه سر کشیش ۹۰ ساله هم از تن جدا و زنان غیر مسلمان و مسلمان برای بردگی انتخاب می شوند.

وی اضافه کرد: طی روزهای اخیر در سوریه، افغانستان، عراق و یمن هزاران نفر به خاک و خون کشیده شده اند و حتی در کشورهای اروپایی، حرکت های تروریستی انجام گرفته است.

مردم بحرین در برابر فشارهای آل خلیفه و آل سعود تسلیم نمی شوند

امام جمعه موقت ورامین با تأکید بر دشمنی وهابیت با شیعه و سنی عنوان کرد: امروز وهابیت دشمن سنی و شیعه است و به شیعیان و اهل سنت رحم نمی کند.

وی گفت: مگر امروز مردم بحرین چه می خواهند و چه می گویند و آیا مردم حق تعیین سرنوشت خود را ندارند که مساجد را تخریب و مردم را به خاک و خون می کشند و روحانی انقلابی را به بند می برند.

محمودی ادامه داد: در تمامی این جنایت ها و خون ریزی ها وهابیت کثیف، دلارهای آل سعود و توطئه های آمریکایی و صهیونیستی مشاهده می شود اما ملت مقاوم بحرین، تصمیم خود را گرفته و ایستادگی و مقاومت آنان نشان می دهد که در برابر فشارهای آل خلیفه و آل سعود تسلیم نمی شوند.

وی بیان داشت: به نظر می رسد که آل سعود و آل خلیفه نفس های آخر خود را می زند و در آینده نزدیک به قهر و غضب الهی دچار خواهد شد.