همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: دین اسلام به واسطه و برکت وجود عالمان دینی صالح دوام و بقا پیدا می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله غیاث الدین طه محمدی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا به سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) اشاره کرد و گفت: امشب شب شهادت مظلومانه رئیس مذهب شیعه است و این مصیبت را در درجه اول به امام زمان و سپس به مراجع تقلید و مردم استان همدان تسلیت می گوییم.

وی با بیان اینکه مکتب امام صادق (ع) مملو از درس های نورانی و سعادت بار است، گفت: اینکه چرا مذهب امامیه به نام امام جعفر صادق(ع) نامگذاری شده به این دلیل است که امامان ما هر کدام در زمان خود گرفتار طاغوت های عصر خود بوده اند و هیچگونه فرصت فعالیت تبلیغی برای تشکیل مدرسه و تربیت شاگرد و به اهتزار درآوردن پرچم حق دین برایشان پیش نیامد.

امام صادق (ع) ۴ هزار شاگرد تربیت کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه در زمان امام صادق (ع) بین بنی امیه و بنی عباس جنگ قدرت شکل گرفت، گفت: امام صادق (ع) ۴ هزار شاگرد تربیت کرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه یکی از بهترین درس ها از مکتب امام صادق(ع) این است که هر کس در محدوده کاری خود شاگرد تربیت کند و نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشد، گفت: حلقه های صالحین که برای نونهالان برگزار می شود قدمی در راستای تربیت شاگردان صالح است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه باید معارف نورانی و حیات بخش دین اسلام را به مردم شناساند، گفت: بزرگترین خدمت به بشریت و اسلام و مسلمین تربیت یک طلبه صالح است.

وی با بیان اینکه دین به واسطه و برکت وجود عالمان دینی صالح دوام و بقا پیدا می کند، گفت: مراجع تقلید در طول تاریخ و رهبر بزرگوارمان در عصر حاضر سکاندار قوی و توانمند انقلاب در این طوفان و بحران ها، یک طلبه ساده است.

وی با بیان اینکه بنده اگر به اندازه کوه الوند ذخیره طلا داشتم همه را برای تربیت طلبه های جامع الاطراف هزینه می کردم، گفت: نجات دین در تربیت طلبه ها است.

استاد از دیدن والایی های شاگردش لذت می برد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به بیانات امام خمینی(ره) در خصوص شهید آیت الله مطهری اشاره کرد و با بیان اینکه امام فرمودند که مطهری حاصل عمر من بود، گفت: استاد از دیدن والایی های شاگردش لذت می برد.

وی به تربیت ۴ هزار شاگرد در مکتب امام صادق (ع) اشاره کرد و با بیان اینکه در میان شاگردان امام صادق(ع) «حشام ابن حکم» ویژگی برجسته ای داشت، گفت: هارون در وصف حشام ابن حکم عنوان کرده که خطر زبان تیز این شاگرد امام صادق(ع) از ۱۰ هزار قشون برای حکومت من بیشتر است.

آیت الله محمدی در ادامه با بیان اینکه دشمن با هزاران تزویر و حیله تضعیف حوزه های علمیه را هدف قرار داده و ما نیز متوجه آن نیستیم و حتی گاهی به کمک دشمن هم می رویم، گفت: اگر همه عمر خود را وقف کنیم تا درس هایی که از مکتب امام صادق (ع) به ما رسیده را یادبگیریم باز هم کم است.

وی با بیان اینکه اگر در معرفت امام شناسی جایگاه والای امام را ندانیم انگیزه اطاعت از امام نیز نخواهیم داشت، گفت: شیعه آتشفشان معرفت و علم و هنر است اما گاهی از آموختن یک مسئله ساده نیز دریغ می کند.

باید جایگاه امامت به مردم شناسانده شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه باید جایگاه امامت به مردم شناسانده شود، گفت: آن زمان که معرفت ایجاد شود رفتار انسان نسبت به نماز و زکات و دین به طور ناخودآگاه تغییر می کند.

آیت الله محمدی به حدیثی از امام صادق(ع) اشاره کرد و با بیان اینکه براساس این حدیث کسی که نماز را کوچک بشمارد از شفاعت امام صادق(ع) محروم خواهد شد، گفت: باید اعمال معرفت افزا و بصیرت افزا انجام داد.

وی با بیان اینکه هر کس بمیرد و امام زمان خود را نشناخته باشد کافر از دنیا رفته است، گفت: شیعیان ما جهنم نمی روند و آنان که عقاید محکمی دارند عذاب بدی های خود را در همین دنیا متحمل می شوند.

آیت الله محمدی با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری قرآن دانش آموزان در همدان تاکید کرد: به برکت انقلاب انجام کارهای قرآنی در جامعه افزایش یافته است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه دوم به سالروز شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و با تاکید بر حضور پررنگ مردم در مراسم سوگواری هیئت های عزاداری گفت: همدان این روزها میزبان شهدای گمنام است.

آیت الله محمدی به روز اهدای عضو نیز اشاره کرد و اظهارداشت: اهدا خون اقدامی انسان دوستانه است و به واسطه این اقدام به سلامت فرد اهدا کننده و گیرنده کمک می شود.

ایران هر چه دارد به برکت وجود حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) است

وی به در پیش بودن دهه کرامت نیز اشاره کرد و با بیان اینکه ایران هر چه دارد به برکت وجود حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) است، گفت: باید برنامه هایی در خور شان این دو بزرگوار برگزار شود.

آیت الله محمدی با بیان اینکه روز میلاد حضرت معصومه (س) روز دختران نامگذاری شده، گفت: باید این روز به نام روز «دختران فضیلت» تغییر نام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به وضعیت آل سعود نیز اشاره کرد و گفت: فضاحت آل سعود به کمک حکومت های لجن عرب در یمن صدها نفر را به خاک و خون کشیده است اما نظام کودک کش دنیا این ها را هنوز مدافع حقوق بشر می داند.

وی عنوان کرد: ایران اسلامی به برکت مکتب اسلام مدافع حقوق بشر است و انسان ها باید خود حقوق یکدیگر را رعایت کنند.