اردبیل – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل آمریکا را بزرگترین ناقض حقوق بشر و بزرگترین تروریست دولتی در جهان دانست و گفت: دولت آمریکا مخالف شکست داعش در عراق‌وسوریه است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل داعش را مهندسی معکوس حزب الله از سوی آمریکا برشمرد و اضافه کرد: رئیس پلیس آمریکا اف‌بی‌آی اخیرا مطلبی را عنوان کرده که در حد یک فاجعه وحشتناک است.

وی با اشاره به اظهارات رئیس پلیس آمریکا که گفته “اگر داعش در عراق و سوریه شکست بخورد و در این دو کشور جایی نداشته باشد، تروریست ها به سمت غرب سرازیر می شوند و امنیت را از غربی ها می گیرند”، متذکر شد: یعنی غربی ها نباید بگذارند داعش در این دو کشور شکست بخورد و باید به جنایات خود در این کشورهای مظلوم ادامه دهد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری مخالفت آمریکا با حضور حشرشعبی عراق در مبارزه با داعش را در این راستا عنوان کرد و ادامه داد: کشتار بی‌گناهان توسط داعش و جنایت های عربستان در عراق، سوریه و یمن جنایاتی است که به پای آمریکا نوشته می شود.

وی با اشاره به محاکمه و سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم عالم بزرگ بحرین یادآور شد: نقش علماء در حفظ عزت، استقلال و حاکمیت ملی در طول تاریخ فوق العاده است؛ به همین جهت یکی از برنامه های ویژه استکبار جهانی، برخورد با علماء اسلام بویژه علماء شیعه است.

عاملی بیان داشت: با همین دستور استکبار جهانی شیخ نمر اعدام می شود؛ شیخ زکزاکی با هزار شهید از اطرافیان یک چشم خود را از دست می دهد و از جهت دست و پا فلج می گردد؛ شیخ سلمان رئیس حزب وفاق بحرین زندانی و شیخ عیسی قاسم غیابا محاکمه و سلب تابعیت می شود و در کشور آذربایجان مستعدترین علماء شناسایی و محاکمه و به جرائم سنگین و زندانهای طولانی محکوم می شوند و همه این اقدامات برای این است که امثال سید حسن نصرالله در این کشورها درست نشود.

وی درد اصلی دنیا را حاکم شدن نظام ارباب – رعیتی و منطق حق بودن غالب و حاکم شدن معیارهای دوگانه و درجه بندی انسانها دانست و افزود: تا این معیار حاکم است، جنگ و خون ریزی ادامه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سالروز تصویب روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی عنوان کرد: حقوق بشر، هم در مفهوم و هم در اجراء به انحراف بزرگی از طرف قدرت های بزرگ مبتلا شده و به ابزار محکومیت کشورهای غیر همسو با استکبار جهانی مبدل گشته است.

وی تصریح کرد: امروز دنیا به جایی رسیده که آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر و بزرگترین تروریست دولتی در جهان مدعی حقوق بشر شده است.

عاملی همچنین به مناسبت سالروز وفات حضرت آیت الله مشکینی، به شخصیت والای این عالم بزرگ اشاره کرد و ایشان را از جهت اخلاق، تقوی، معنویت، زهد، ساده زیستی، مبارزات سیاسی و مقاومت و ایستادگی در مقابل باطل و خضوع در برابر ولایت و مدیریت، کم نظیر و الگویی فوق العاده برای نسل معاصر دانست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اضافه کرد برای استان ما افتخار بزرگی است که یک شخصیت از استان ما ۲۵ سال در ریاست حساس ترین مجلس تصمیم گیری کشور یعنی مجلس خبرگان قرار می گیرد و در اثر لیاقت بلند خود به ریاست شورای بازنگری قانون اساسی انتخاب می شود و با درایت تمام این مسئولیت ها را به پایان می رساند.