خرم آباد – نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: حقوق بشر تنها یک شعار تو خالی در دست کشورهای قدرتمند بوده و ابزار دست آمریکا است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد میر عمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همه به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سبب دستیابی انسان به مقامات عالی می شود.

وی بیان داشت: بر اساس روایات سه چیز انسان را به مقامات عالی می رساند و آنها تقوا، یقین و صبر است.

دوران امامت امام صادق (ع) دوران شکوفایی علوم و معارف بوده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشار به فرا رسیدن شهادت امام جعفر صادق(ع) عنوان کرد: دوران امامت امام صادق(ع) بیش از دوران امامت سایر ائمه بوده به طوریکه دوارن امامت این امام بزرگوار حدود ۳۴ طول طول کشیده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه دوران امامت امام صادق(ع) دوران شکوفایی علوم و معارف بوده است عنوان کرد: امام صادق(ع) در اصلاح ساختار فکری و فرهنگی جهان اسلام نقش مهمی داشته است.

وی با بیان اینکه امام صادق(ع) در دوارن امامت خود در سه جبهه و سنگر مبارزه کردند، بیان کرد: سنگر علم، سنگر نفاق و سنگ مبارزه با طاغوت و خلفای جرم از جمله جبهه هایی بوده که امام صادق(ع) در آنها به مبارزه پرداخته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه زندگی امام صادق(ع) سراسر الگو است، تصریح کرد: امروز نیز سه جبهه علیه ایران اسلامی قرار گرفته که این جبهه ها استبکار جهانی، ارتجاع، نفاق و گروههای تکفیری و تروریستی هستند.

جبهه استکبار و ارتجاع به دنبال اسلام آمریکایی هستند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه هدف این سه جبهه مقابله با انقلاب اسلامی ایران است گفت: جبهه استکبار و ارتجاع به دنبال جلوگیری نفوذ انقلاب اسلامی ایران در منطقه و دنیا است.

وی با بیان اینکه بین استکبار و ارتجاع پیوند ایجاد شده ، عنوان کرد: استکبار در راس آن آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی و گروههای تکفیری همه دست به دست هم داده اند که مقابل مقاومت اسلامی قرار گرفته اند و این در حالیست که ایران اسلامی به دنبال این بوده که اسلام ناب را به دنیا معرفی کند چرا که جبهه استکبار و ارتجاع به دنبال اسلام آمریکای هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه جبهه استکبار به دنبال حذف علما شیعه و اسلام و جهان اسلام هستند، تصریح کرد: آل سعود آیت الله نمر را به شهادت رساند، شیخ زکزاکی را مجروح و شیخ سلمان را به زندان انداخته است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به توطئه طراحی شده استکبار و ارتجاع علیه علمای اسلام بیان داشت: استکبار و ارتجاع به دنبال حذف علمای انقلابی و حذف مقاومت اسلامی در جهان اسلام هستند، اما آنها کور خوانده اند و هیچ گاه نمی توانند به این نقشه شوم خود دست پیدا کنند.

وی تاکید کرد: استکبار و ارتجاع باید بدانند هر گونه اقدام برای حذف علمای انقلابی حرکت فرهنگ مقاومت اسلامی را کند نمی کند بلکه پایه ای حکومت آنها را متزلزل می کند.

دهه کرامت فرصتی برای ترویج فرهنگ و اخلاق رضوی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره کرد و بیان داشت: این روز نیز به عنوان روز دختر نامگذاری شده و حضرت معصومه(س) بانویی با کرامت و با فضیلت است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه این بانوی بزرگوار نزد خداوند شان والایی دارد گفت: حضرت فاطمه معصومه(ع) دارای شان شفاعت و کرامت بوده و برای دختران جامعه الگو است.

وی با بیان اینکه عبادت، عفت، پاکدامنی و … حضرت فاطمه معصومه(س) برای دختران جامعه ما الگو است گفت: دهه کرامت فرصتی برای ترویج فرهنگ و اخلاق رضوی در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ما نیازمند به این هستیم که این فرهنگ و اخلاق در جامعه ترویج پیدا کند ادامه داد: ما در جامعه نیاز به کرامت نفس، عزت نفس و معرفت نفس هستیم.

حقوق بشر ابزاری در دست آمریکا

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود به مناسبت روز «حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» اشاره کرد و بیان داشت: شعار رعایت حقوق بشر تنها یک شعار تو خالی در دست کشورهای قدرتمند بوده و ابزار دست آمریکا است.

وی با تاکید بر اینکه حقوق بشر اسلامی تنها منبعی بوده که می تواند همه حقوق افراد و صاحبان حق را تامین کند گفت: این در حالیست که آمریکا با سلاح حقوق بشر غربی ظلم می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت سالگرد نهضت مشروطه اشاره کرد و گفت: نهضت مشروطه یک امر بسیار مهم در تاریخ ایران اسلامی بوده و مایه عبرت است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نهضت مشروطه با حضور همه مردم پیروز و موفق شد اما سرانجام شکست خورد بیان داشت: علت شکست این نهضت نفوذ دشمن در درون نهضت و همچنین اختلافات میان جامعه بوده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با نفوذ دشمن بیان داشت: ایشان همواره تاکید دارند که مواظب نفوذ دشمن باشید و مبادا دچار تفرقه و اختلاف شوید و وحدت داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تداوم نهضت ما در بصیرت و حفظ وحدت است عنوان کرد: استقرار نهشت ما در بیداری و همچنین منع کردن دشمن از نفوذ در درون جامعه و کشور است.