تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حقوق های نجومی را پدیده ای دردناک برای حکومت اسلامی دانسته و خواستار عزل مدیران متخلف شد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره ای به فرا رسیدن میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: ایشان یک بانوی بافضیلت بودند و حرم ایشان به روایت احادیث، مورد عنایت ویژه ائمه است.

امام جمعه تبریز دریافت های حرام از بیت المال را مساله روز دانسته و گفت: این امر مصداقی از غارت اموال عمومی و پدیده ای دردناک برای حکومت اسلامی است که عواطف ملت را جریحه دار کرد.

آیت الله شبستری افزود: این مساله سبب بی اعتمادی هایی به دستگاه های دولتی شده و اگر اقدام جدی در این زمینه نشود مردم ممکن است نسبت به نظام نیز بی اعتماد شوند.

وی با اشاره ای به مطالبات مردم از سران سه قوه در این راستا گفت: مردم مطالباتی از سه قوه دارند و از مجلس می خواهند قوانین مناسبی برای جلوگیری از این تخلفات تصویب کنند و از سوی دیگر از قوه قضاییه نیز خواستار جریمه کردن متخلفات این جریان است.

دولت گزارشی از روند برخورد با متخلفان ارائه دهد

آیت الله شبستری ادامه داد: مردم همچنین از قوه مجریه می خواهند با گزارش سریع و روشن به مردم اقدامات خود را برای تنبیه مجرمان شرح دهند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: نباید افراد متخلف از پستی استعفا داده و به پست دیگر بروند بلکه مقام معظم رهبری فرموده اند باید این افراد عزل شده و علاوه بر برگرداندن حقوق اضافی از هرگونه خدمات دولتی بی بهره شوند.

وی در خصوص تحولات منطقه نیز گفت: برخی اخبار امیدوار کننده از این تحولات شنیده شده و علاوه بر آن برخی یاوه گویی هایی از سمت مستکبران انجام می شود.

امام جمعه تبریز افزود: محاصره کامل حلب از اخبار خوشحال کننده بوده که بر اساس برخی اخبار ۱۵ هزار تروریست در این شهر محاصره شده و ارتش سوریه خواستار تسلیم این افراد هستند.

وی افزود: همچنین در اثر مقاومت مردم بحرین آل خلیفه جلسه محاکمه شیخ عیسی قاسم را لغو کرده و به وقت دیگر موکول کرد و از سویی تظاهرات گسترده مردم یمن نشان دهنده اتحاد و وحدت مردم کشو بود.

یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا در خصوص ایران

آیت الله شبستری در خصوص یاوه گویی های دولت آمریکا نیز گفت: رییس جمهور آمریکا در گردهمایی دموکرات ها ضمن حمایت از کاندیدای هم حزبش گفته که از افتخارات دولت ما این است که از طریق دیپلماسی فعالیت های هسته ای ایران را متوقف کرده ایم.

وی افزود: اولا برنامه هسته ای ایران تسلیحاتی نبوده چرا که بر اساس فتوای رهبر ساختن این سلاح حرام است و برنامه هستی تنها برای امور صلح آمیز دنبال می شود.

امام جمعه تبریز ادامه داد: علاوه بر آن قسمتی که متوقف شده نیز موقتی بوده و در صورت عمل نکردن کشورهای اروپایی به تعهدات خود، جمهوری اسلامی فعالیت هسته ای را نه تنها ادامه بلکه به چند برابر گذشته می رساند.