نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه سپاه هیچ دخالتی در انتخابات ندارد و نداشته است، گفت: ورود به مصادق نخواهد داشت و تنها معیارها را میگوییم.

به گزارش پرس شیعه،حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در نشست خبری، گفت: سپاه هیچ دخالتی در انتخابات نداشته و ندارد و ورود به مصادق نخواهد داشت زیرا شان سپاه این نیست اما وظیفه ذاتی سپاه در درجه اول روشنگری صحنه هاست.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از کارهای ما جریان شناسی است، گفت: این کار به معنای دخالت در انتخابات نیست بلکه ما این موضوع را بر اساس مواضع جریانات سیاسی انجام می دهیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تاکید کرد: ما در انتخابات براساس فرمایشات امام و رهبری تنها معیارها را میگوییم یعنی مجلس و نماینده طراز انقلاب اسلامی را بیان می کنیم.

وی افزود: ممکن است شورای نگهبان به برخی نهادها وظیفه تحقیقات را بسپرد و امکان دارد چنین درخواستی را از سپاه هم داشته باشد که این مساله به معنای این نیست که سپاه در امور رد یا تایید کاندیداها دخالت کرده باشد.

حجت الاسلام سعیدی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد اعزام سپاه به سوریه، گفت: سپاه بنای اعزام نیروی انبوه و متفرقه به سوریه ندارد و افراد متفرقه نباید برای اعزام فشار بیاورند چراکه جنگ در سوریه با جنگ تحمیلی عراق به ایران تفاوت دارد. اما آنچه مشاهده میشود، استقبال زیاد داخلی برای اعزام به مناطق عملیاتی سوریه است.