اصفهان – امام جمعه اصفهان گفت: مردم در فضای مجازی با هم اتحاد ندارند چراکه حرف های مختلفی علیه هم می زنند و ظرفیت‌های فضای مجازی در مسیر مثبت استفاده نمی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر اصفهان با اشاره به شهادت امام صادق (ع) اظهار داشت: ما باید برای در ایران دهه صادقیه داشته باشیم چراکه اگر ایشان نبودند شیعیان قادر به درک واقعه کربلا نبودند.

وی با بیان اینکه شیعیان همواره از وجود امام بهره برده اند اما اهل تسنن فقط ۱۰ سال به احکام الهی دسترسی داشته اند، گفت: بعد از ارتحال پیامبر (ص) اهل تسنن همچون شیعیان امام نداشتند و برای همین است که کنون در بین شیعه ها داعش پیدا نمی شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به علم و دانش فراوان امام صادق (ع) تصریح کرد: امام صادق از پاسخ هیچ سوالی دریغ نمی کردند و توانستند در طول عمر خود چهار هزار شاگر تربیت کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود به فضای مجازی نیز اشاره داشت و گفت: فضای مجازی بوی دین و مذهب نمی دهد.

آیت الله طباطبائی نژاد اظهار داشت: مردم در این فضا با هم اتحاد ندارند چراکه حرف های مختلفی علیه هم می زنند که می توان گفت ما ظرفیت و قابلیت چنین فضاهایی را نداریم.

وی ادامه داد: می توان در همین فضا امور مثبت را هم پیش برد که از نمونه آن می توان به ترویج و تبلیغ کتاب های دینی در فضای مجازی اشاره کرد.