کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه بدون شک برخورد قاطع با مفاسد مالی مطالبه جدی مردم است، گفت: حضور مردم در نماز جمعه کمر دشمن را شکسته و جلوی خلاف عده ای را می گیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه شهرستان کرج، ضمن دعوت مردم با ایمان البرز به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: صاحبان قرآن هرگز فقیر نمی شوند، کسی که قرآن کریم را فرا گیرد بدون شک از نظر مادی و معنوی بی نیاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اهل تقوا معاد باور هستند، زندگی بر چنین افرادی فشار وارد نمی کند، افزود: عمده مشکلات انسان ها به سبب عدم توجه به معاد رخ می دهد.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به فرموده حضرت علی(ع) مبنی بر اینکه دنیای شما از برگی که ملخ آن را خورد کند، پست تر است، تصریح کرد: آه کشیدن برای رسیدن به تعلقات دنیوی بیهوده است.

بررسی زندگی امام صادق(ع)

وی شهادت امام جعفر صادق(ع) در ۲۵ شوال را از جمله مناسبت های پیش رو در هفته جاری برشمرد و گفت: امام صادق(ع) تحرک سیاسی فراوانی داشت.

امام جمعه کرج اعزام مبلغان به بلاد اسلامی برای توسعه فرهنگ شیعه در جهان را از دیگر اقدامات ارزشمند امام جعفر صادق(ع) مطرح کرد و افزود: آن حضرت با روش خود جامعه شیعه را حفظ و توسعه داد که این عمل عین سیاست است.

وی خاطرنشان کرد: این مظلومیت شیعه است که پیرترین امام آن ها بیش از ۶۵ سال سن نداشت، اهل بیت(ع) همواره مورد ظلم و ستم قرار گرفتند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به دیگر مناسبت پیش رو در هفته جاری تصریح کرد: اول ماه ذی القعده سال ۱۷۳ قمری با سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه مصادف شده است.

دشمن بدنبال دور نگه داشتن زنان از ارزش های معنوی است

وی با بیان اینکه همزمان با سالروز میلاد حضرت معصومه (س) آغاز دهه کرامت را نیز در پیش رو داریم، افزود: آن حضرت از شخصیت علمی و فضایل معنوی بالایی برخوردار بود.

وی با اشاره به بیانات ارزشمند حضرت رسول اکرم (ص) مبنی بر اینکه بهترین فرزندان شما دختران هستند چرا که یکی از علائم خوش قدمی زن تولد فرزند دختر است، گفت: اسلام برای زنان ارزش ویژه ای قائل است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: در جهان امروز دشمنان درصدد هستند با روش های مختلف زنان و دختران را با دور نگه داشتن از ارزش های معنوی، از پای در آورند از این رو باید با دقت نظر کافی در این عرصه وارد عمل شد.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام و استکبار جهانی بنا دارند با استفاده از امکانات مادی، تکیه بر غرایض جنسی و مسائلی از این دسته به نوعی هویت زن و دختران ایرانی و مسلمان را از بین ببرند.

ضرورت ترسیم نقش زنان از دیدگاه اسلام در جامعه

وی در ادامه با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یکی از مهم ترین مسئولیت های زنان نخبه ترسیم نقش زنان از دیدگاه اسلام در جامعه است، افزود: فرهنگ مبتذل غرب درصدد است به منظور از بین بردن بنیان خانواده آزادی روابط و ازدواج سفید را در جامعه عادی جلوه دهد.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه در این فرهنگ از زن به عنوان کالا برای بهره برداری و رسیدن به مقاصد شوم خود استفاده می شود، بیان کرد: آن ها درصدد ترویج عریان گرایی و عادی نشان دادن این امورات در جامعه هستند.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به ترویج هم جنس بازی در فرهنگ غرب، بیان کرد: دشمن در تلاش است با ترویج فرهنگ هم جنس بازی آن را به عنوان ارزش انسانی معرفی تا از این طریق بستر سقوط زنان و جوانان را فراهم کند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه از نظر اسلام زن ریحانه است و نباید او را همانند قهرمانی مسئول کارهای سنگین دانست، گفت: دشمنان برای از بین بردن بنیان خانواده زن بودن و انجام امورات خانه را ننگ تلقی می کنند که این دسته از اقدامات توطئه ای علیه خانواده ها است.

بررسی نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس

نماینده ولی فقیه در استان البرز اظهار کرد: اجتماع را برخی افراد بی هویت که به هیچ اصولی پایبند نیستند تباه می کنند، بدون شک تمامی این خباثت ها علیه ایران و اسلام زیر سر استکبار، صهیونسیت و دست نشانده آن ها است.

وی آرامش بخشی به بنیان خانواده و جامعه را یکی از مهم ترین نقش زنان و دختران در اجتماع برشمرد و افزود: اگر زنان و حمایت آن ها در زمان هشت سال دفاع مقدس نبود، ارزش هایی حاصله در آن دوران هرگز بدست نمی آمد.

وی با تاکید بر اینکه بانوان باید مراقب خود باشند، بیان کرد: حضور سالم زنان در عرصه های اجتماعی از جمله مهم ترین وظایفی است که بانوان و دختران باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: فاصله زمانی ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) در کشور تحت عنوان دهه کرامت نامگذاری شده که از اهمیت بالایی برخوردار است.

البرز رنگ و بوی رضوی به خود می گیرد

وی توسعه فرهنگ رضوی در جامعه را یکی از مهم ترین اقدامات عنوان کرد و در بخش دیگر سخنان خود به فضائیل اخلاقی اهل بیت (ع) پرداخت و گفت: امسال باید رنگ و بوی استان البرز، رضوی شود.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز استان البرز میزبان پرچم رضوی تحت عنوان کاروان خورشید خواهد بود، اظهار کرد: امید است در این دهه با برگزاری برنامه های ویژه توسعه فرهنگ رضوی در جامعه و اقشار مختلف مردمی را شاهد باشیم.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگر سخنان خود به ۸ مرداد سالروز درگذشت آیت الله مشکینی اشاره کرد و افزود: ۱۱ مرداد سال ۱۲۸۸ نیز سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری یکی از علمای مطرح کشور است.

وی با تاکید بر اینکه ۱۴ مرداد سالگرد یک حرکت عبرت انگیز به نام مشروطه در کشور محسوب می شود، اظهار کرد: با کنار گذاشتن روحانیت در آن بازه زمانی نتایجی حاصل شد که بر همگان آشکار است.

دشمن بدنبال تضعیف روحیه انقلابیون است

خطیب نماز جمعه کرج با بیان اینکه دشمنان نظام و اسلام از آن روز به بعد درصدد هستند تا نیروهای انقلابی را با انواع حیل از عرصه بیرون کنند تا راه نفوذ آن ها راحت تر باشد، تصریح کرد: دشمنان در نظر دارند با خسته نشان دادن مردم روحیه انقلابیون را ضعیف کرده تا از این طریق با اهداف شوم خود به راحتی دست پیدا کنند.

وی با اشاره به حضور انقلابی مردم کرج و استان البرز در نماز جمعه، گفت: این حضور سبب شده دشمنان مانورهایی را انجام دهند که در این راستا برخی افراد دانسته و یا ندانسته در زمین آن ها بازی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز حضور امت حزب الله در اجتماعات را یکی از مهم ترین وظایف آن ها دانست و بیان کرد: در حالی که برخی از مسئولان برای برنامه های سطحی و بی ارزش اقدامات ویژه ای را انجام می دهند اما متاسفانه حضور این افراد در برنامه تکریم و گرامیداشت شهدای مدافع حرم کمرنگ است.

ضرورت جلوگیری از حرام خواری و ورود کالای قاچاق

وی با اشاره به اینکه برخی حاضر نیستند در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم شرکت کنند در حالی که نمی دانند حضور در این دسته از مراسم ها برکت فراوانی را برای آن ها به همراه دارد، بیان کرد: حرام خوری های کلان، قاچاق و حضور مدیران فاسد در برخی مراکز به سبب عدم توجه لازم به این ارزش ها است.

امام جمعه کرج دوری از معارف دینی را یکی از مهم ترین دلایل بروز مسائل مذکور مطرح کرد و گفت: متاسفانه آقایان اهتمام جدی به منظور رسیدگی به مفاسد اقتصادی ندارند، عدم توجه به این مهم جامعه را به سمت نا امیدی سوق می دهد.

وی با تاکید بر اینکه بدون شک برخورد قاطع با مفاسد مالی مطالبه جدی مردم است، تصریح کرد: تکبیر مردم در اجتماعات عظیمی همچون نماز جمعه کمر دشمنان را می شکند و جلوی خلاف عده ای را می گیرد.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه ۱۴ مرداد سالروز حقوق بشر اسلامی است، خاطرنشان کرد: مردم همه ساله در حج برائت خود را از صهیونیست و استکبار جهانی اعلام می کردند از این رو جلوگیری از حضور مردم در مراسم حج به منظور عدم تحقق این مهم است.

تقدیر نماینده ولی فقیه از دادستان شهرستان نظرآباد

وی بیان کرد: مردم با حضور پر شور در نماز جمعه برائت خود را از آمریکا، استکبار جهانی، رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل همچنین تعلیم دیده استکبار، رژیم منحوس آل سعود اعلام می دارند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در پایان سخنرانی خود از اقدام ارزشمند دادستان شهرستان نظرآباد به منظور جمع آوری قهوه خانه ها که به مراکز فساد تبدیل شده بودند، قدردانی کرد.