کرمانشاه – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: آل سعود نوکر آمریکا و اسرائیل هستند و نمی‌توانند خادم‌الحرمین باشند و در حقیقت خائن الحرمین هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه با دعوت همگان به تقوای الهی و دوری از معصیت اظهار داشت: حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت فاطمه الزهرا(س) سرمایه‌هایی بی‌نظیر هستند که خداوند به ما عطا نموده و الگوی دختران ما در عفت و پاکدامنی و حجاب باید این بزرگواران باشند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: امسال ایرانیان ما از حج محروم هستند و عربستان سعودی اهداف آمریکا و صهیونیست را پیاده می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: امام فرمود(ره) حج باید به وسیله همه کشورهای اسلامی باید مدیریت شود؛ و لذا کسانیکه نوکر آمریکا و اسرائیل هستند نمی توانند خادم‌الحرمین باشند و در حقیقت خائن الحرمین هستند.

آیت الله علما گفت: کشورهای اسلامی باید به فکر باشند و در صدد باشند که مکه و مدینه و موسم حج را مدیریت کند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: ۱۴ مرداد روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی است مقام معظم رهبری فرمود دفاع ما از مظلومان عالم نشانگر پرچمداری حقوق بشر است و این دفاع چه از مظلومان فلسطین باشد چه یمن، افغانستان، آفریقا، عراق، بحرین و… فرقی نمی‌کند.

امام جمعه کرمانشاه همچنین افزود: حقوق بشر را باید در وصیتنامه امام علی(ع) یافت و ایشان به همه ما اعلام کردند که دشمن ظالم باشیم.

آیت الله علما گفت: امروز پرچم حقوق بشر بر دوش نظام جمهوری اسلامی ایران است و ما از مظلومان عالم دفاع می‌کنیم اگر حتی غیر مسلمانان مورد ظلم و تعدی قرار گیرد باید از او دفاع کرد و در هر جای عالم به هرکسی باهر دین و مذهبی ظلم شود اسلام از او دفاع می کند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: دنیا باید حقوق بشر را باید از نظام جمهوری اسلامی ایران، تعلیمات دینی فرمایشات امام علی(ع) یاد بگیرند.