گرمسار – امام جمعه گرمسار ضمن محکومیت دخالت دشمنان درامور کشورهای منطقه، گفت: مردم ایران اسلامی همواره پشتیبان مظلومان دنیا بوده واین امر یکی از آرمان های انقلاب و امام خمینی (ره) محسوب می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید علی مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته گرمسار به میزبانی مصلای مسجد جامع این شهر، ضمن اشاره به تحولات منطقه شامل پیشروی نیروهای جبهه مقاومت و شکست های پی در پی داعش و کودتای ترکیه، گفت: باید هوشیارانه موضوعات حوزه های فرهنگی و اجتماعی جوامع را رصد کنیم چون دشمن هر روز با یک ترفندی به دنبال ضربه زدن به این مبانی مقدس انقلاب اسلامی هستند و دشمنی آنها هیچ گاه پایانی ندارد.

وی افزود: ملت ایران اسلامی همیشه حامی مظلومان جهان بوده است و اتحاد و همدلی تمام کشور های اسلامی در مقابل دشمنان قسم خورده دین مبین اسلام را راه چاره این همه کشتار دانست.

اسرائیل پشت پرده اتفاقات منطقه است

خطیب جمعه گرمسار تحرکات منطقه ای را ناشی از توطئه های اسرائیل و همدستانش در خاورمیانه دانست و گفت: سیاست های همیشه منفی و ناشی از خصم اسرائیل آرامش را از کشورهای منطقه دور کرده است و هر روز این کشورها با چهره شیطانی جدیدی از اسرائیل و متحدانش روبرو می شوند که سعی در راه اندازی جنگی دیگر برعله انسانیت و مسلمانان دارد لذا باید بدانیم که این دشمنان قسم خورده اسلام، هدفی جز پیشبرد اهداف شومشان در منطقه ندارند.

مهدی نژاد افزود: ساده لوحانه است که بگوئیم دشمنان اسلام با حضور در منطقه به فکر ما هستند و می خواهند صلح را برای کشورهای مسلمان خاورمیانه به ارمغان بیاورند چرا که آنها بهره برداری داخلی خود را می کنند و در این بین عده ای کشور نادان مانند عربستان در دام افتاده اند.

وی افزود: عربستان با کشار مردم یمن و حمایت از تروریست دقیقا همان اقداماتی را انجام می دهد که اسرائیل توقع آن را دارد لذا بسیار مبرهن است که پشت پرده قدرت در این کشور، اسرائیل نهفته است.

دولت به فکر رفع مشکلات اقتصادی باشد

امام جمعه گرمساردر بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به سیاست های اقتصادی دولت، گفت: رونق اقتصادی با کاهش بیکاری و اشتغال با کاهش مشکلات اجتماعی رابطه ای مستقیم دارند لذا از دولت می خواهیم تا به فکر رفع مشکلات اقتصادی مردم باشد.

مهدی نژاد خواستار بازگشت رونق به کارخانه ها شد و بیان داشت : نشست های اقتصادی مانند اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و اشتغال به شرطی می تواند مشکلات را برطرف کند که راهبردی و کاربردی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین خواستار برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم ایام دهه کرامت شد و افزود:عصر امام صادق (ع) در بعد علمی- فرهنگی مواجه با امواج فرهنگی و شرایطی خاص بود و ایشان در مقابله با تهاجم های دورنی دین با انواع روش ها سعی دراثبات حقانیت اسلام واقعی و ناب محمدی داشتند لذا برگزاری مراسم گرامیداشت آن حضرت برای شیعیان از اهمیتی بالایی برخودار است.

امام جمعه گرمسار در پایان گفت: برنامه های دهه کرامت در گرمسار با همراهی تمام دستگاه های اجرایی، خدماتی و فرهنگی و همچنین باشکوه تمام برگزار شود.