گنبدکاووس – امام جمعه جدید گنبد کاووس گفت: راه جدا شدن از گرفتاری ها تقوای الهی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز عبادی – سیاسی جمعه گنبدکاووس گفت: هرکسی اهل تقوا باشد و از خدای سبحان حساب ببرد خداوند برای هر غصه اش فرجی و برای هر گرفتاری راهگشایی را مقدر می‌کند.

وی با بیان اینکه راه جداشدن ازگرفتاری ها تقوای الهی است، افزود: امیرالمومنین در رابطه با تقوای الهی می‌فرماید هرکسی رابطه اش را با خدا درست کند و اگر کسی خودش را نزد خداوند آبرودار کند خدا با او رابطه درستی برقرار می کند و برایش راهگشایی می کند.

امام جمعه گنبدکاووس تصریح کرد: حضرت علی (ع)می فرمایند هرکسی از درونش واعظی وجود داشته باشد خدا برای او حافظ ونگهبانی از خطا ولغزش قرار میدهد؛ یعنی راه درست شدن جامعه از درون خودمان شروع می‌شود.

ترابی اظهار کرد: هرکسی در راه خدا از مال و ثروتی بگذرد خداوند بهترازآن را برایش جایگزین می کند و امیدوارم همه ما تحول را از خودمان شروع کنیم.

امام جمعه گنبدکاووس در خطبه دوم نماز جمعه گنبدکاووس گفت: اهل تقوا باشید چرا که واسطه پذیرش اعمال است و خدا از انسانهای با تقوا عمل صالح را قبول می‌کند.

ترابی با بیان اینکه امروز روز جهانی همبستگی با ملت بحرین است، گفت: مسئله کودتای ترکیه و تسویه حساب عجیبی که در حال انجام است، بحرین و مظلومیت بحرین، افتخارآفرینی نهضت مقاومت در دنیا و در کنارش مسئله آشکار شدن تروریست های تکفیری در عربستان نسبت به ایران، مشخص شدن رابطه تروریست تکفیری با تروریست اسرائیلی، در کنارش پیروزی های بزرگ رزمندگان و محور مقاومت در محاصره حلب فضای جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه ما گنبد را به ظرفیت های بزرگ می شناسیم، افزود: با توجه به اقامت بیش از هشت هزار روز آیت الله سبحانی به عنوان امام جمعه گنبد ما گنبد را با ظرفیت و استعدادهای بزرگ میشناسیم.