میامی – امام جمعه میامی با اشاره به تضعیف دشمنان اسلام و حامیان گروهک های تروریستی مانند داعش در عراق، سوریه و کشورهای منطقه، گفت: خوشبختانه تحولات منطقه ای نشان از پیروزی حق بر باطل دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن تحلیل مباحث سیاسی کشورهای منطقه از تضعیف داعش تا کودتای ترکیه، ابراز داشت: نظام ایران در خاورمیانه با جبهه عربستان آمریکا و داعش تکفیری ها در حال مبارزه است و اگر مدیریت مطلوب و مناسب و تدابیر ویژه مقام معظم رهبری نبود بنا به بیان ایشان ما باید با تکفیری ها در مرز ها و داخل خاک ایران ایران می جنگیدیم لذا امروز با عنایات الهی دشمنان اسلام در دون ترین شرایط خود هستند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان روز به روز به شکست های پی در پی عادت می کنند، افزود: داعش امروز آنچنان عقب نشینی کرده که در فکر خودش نیز نمی گنجید همچنین با کشته شدن رهبران و مهندسان جنگی اش مانند الچچنی دیگر توان رزمی اش را از دست داده و این نشان از توان رزمی و ایمانی شیعیان در برابر دشمنان خائن اسرائیلی است و کشورهای منطقه امروز چوب جمایت های کورکورانه شان از غرب را می خورند.

وحدت و تعامل اولویت اصلی مدیران میامی باشد

امام جمعه میامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تودیع و معارفه فرمانداران سابق و جدید میامی که روز گذشته برگزار شد، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی وحدت، تعامل و هماهنگی را اولویت و سرلوحه کار خود قرار دهند تا بیش از پیش بتوانیم با یاری یکدیگر پله های توسعه را طی کنیم.

صفایی پور، خدمت‌رسانی به مردم را بزرگترین رسالت مدیران دانست و گفت: علی(ع) در توصیه به فرزندانش می فرماید، در بین مردم به گونه ای رفتار کنید که مردم در زمان حیاتتان در کنار شما باشند و در زمان فوتتان برایتان بگریند لیکن توصیه های امیرالمومنان(ع) به فرزندان و مالک اشتر قطعا می تواند سرلوحه اقدامات مدیران ما باشد.

وی ضمن قدردانی از فرماندار سابق میامی خواستار رسیدگی به مشکلات اشتغال، آب، توسعه، استقرار ادارات و ساماندهی وضعیت روستاهای میامی توسط فرماندار جدید شد و گفت: میامی ظرفیت های فروانی در بخش ای مختلف مانند کشاورزی وزارت، حمل و نقل، معدن، گردشگری و … دارد که باید از این ظرفیت ها در راستای توسعه بهره برد.

اهدای خون فریضه ای دینی است

امام جمعه میامی با اشاره به روز اهدا خون، گفت: اهدای خون، اهدای زندگی و فریضه ای دینی محسوب می شود چرا که می تواند به مردم حیاتی دوباره ببخشد.

صفایی پور بیان داشت: انتقال خون از جمله مهمترین نهاد هایی است که امیدواریم در آینده نزدیک و با نگاه ویژه مدیرکل انتقال خون استان شاهد ارتقاء دستگاه ها و شعبات انتقال خون میامی باشیم.

وی در خاتمه و ضمن گرامیداشت مقام شیخ فضل الله نوری، افزود: مجاهدت ها و تسلیم ناپذیری وی دربرابر کفر و ظلم در تارک آسمان تاریخ معاصر ایران اسلامی نقش بسته است.