محلات – امام جمعه محلات گفت: افشای سند محرمانه هسته ای کشور از خبرگزاری های غربی نشان از قابل اعتماد نبودن طرف مذاکره کننده غربی دارد و مسئولان باید در این زمینه بیشتر هوشیار باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر محلات اظهار داشت: توافقنامه برجام دارای چند بخش بوده که سند چهارم آن شامل اطلاعات محرمانه هسته ای کشور و حتی دسترسی نمایندگان مجلس و ملت ایران به آن ناممکن است اما اکنون شاهد هستیم که مفاد این سند محرمانه از طرف خبرگزاری غربی آسوشیتدپرس منتشر شده است.

امام جمعه محلات گفت: افشای این سند محرمانه نشان داد که آژانس انرژی اتمی و اعضای ۱+۵ قابل اعتماد نیستند و دلیل هشدارهای مقام معظم رهبری مبنی بر قابل اعتماد نبودن طرف مذاکره کننده غربی بیش از گذشته آشکار شده است.

ربانی ادامه داد: طرف مذاکره کننده غربی بارها نشان داده که قابل اعتماد نیست و مسئولان کشور در بحث برجام باید مراقبت بیشتری کنند تا تلاش های آنها توسط دشمنان ملت ایران از بین نرود.

وی با اشاره به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم در بحرین گفت: حکام آل خلیفه که خودشان ریشه بحرینی ندارند، تابعیت شیخ عیسی قاسم، رهبر مبارزین بحرین را که متولد بحرین است، سلب می کنند و قصد محاکمه او را داشتند که با اعتراض مردم این محاکمه برگزار نشد.

امام جمعه محلات خاطرنشان کرد: حذف علمای شیعه و رهبران جریان های انقلابی در دستور کار استکبار قرار گرفته و به دست حکام مرتجع عرب در حال انجام است و اعدام شیخ النمر، روحانی شیعه عربستانی و زخمی کردن شیخ زکزاکی روحانی شیعه در نیجریه و اعمال محدودیت برای شیخ عیسی قاسم در بحرین و سرکوب شیعیان در کشمیر با همین هدف انجام شده است.

ربانی افزود: حکام مرتجع عرب هر کدام از این رهبران انقلابی را نماینده جمهوری اسلامی می دانند و با حذف آن ها قصد دارند از نفوذ معنوی انقلاب اسلامی در بین ملت های مسلمان جلوگیری کنند در حالی که از این موضوع غافل هستند که فکر انقلابی امام راحل و مقام معظم رهبری و ملت انقلابی ایران در دل های ملت های آزاده رسوخ کرده و با حذف رهبران انقلابی از بین نخواهد رفت.

وی هدف اصلی استکبار با عاملیت حکام مرتجع منطقه از این اقدامات را ایجاد اختلاف در بین مسلمانان برشمرد و تصریح کرد: استکبار با به شهادت رساندن رهبران انقلابی شیعه در کشورهای مسلمان، قصد ایجاد تنش، هرج و مرج و اختلاف در بین جوامع اسلامی را دارند تا با ایجاد درگیری بین مسلمانان، امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه تضمین شود.

ربانی افزود: حکام مرتجع عرب همچنین با انجام این اقدامات سرکوب گرانه درصدد استمرار حکومت مستبدانه خود هستند ولی این آتش زیر خاکستر، شعله ور خواهد شد و حکومت ظالمانه آن ها را نابود می کند.

خطیب جمعه محلات با اشاره به نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب افزود: با فشار کشور عربستان یک بند در بیانیه پایانی این نشست اضافه شد که در آن مداخلات جمهوری اسلامی ایران در منطقه را محکوم کرده و از تهران خواسته تا اظهارات خود را بر علیه کشورهای عربی متوقف کند.

ربانی بیان داشت: رژیم سعودی پدر القاعده و داعش و حامی اصلی تروریست ها و تکفیری ها در منطقه بوده و دو سال است که مردم مظلوم یمن را زیر بمباران به شهادت می رساند و اکنون به دنبال القای ایران هراسی در بین کشورهای عربی است.

وی افزود: ایران اسلامی محکم و استوار در مقابل منافع استکبار در منطقه ایستاده است و گنجاندن این بند در بیانیه نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب، خوش خدمتی رژیم سعودی به استکبار و اربابان غربی خود است تا با ایران هراسی اتحاد بین مسلمانان را از بین برده و تضمین امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه را دنبال کنند.

امام جمعه محلات با اشاره به آشکار شدن رابطه سعودی ها و رژیم صهیونیستی افزود: عادی سازی روابط سعودی ها با رژیم صهیونیستی با هدف تضعیف فکر مبارزه با رژیم صهیونیستی و قربانی شدن آرمان فلسطین در مقابله با رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

ربانی با اشاره به ایام شهادت حضرت امام صادق(ع) با اشاره به روایتی از آن حضرت اظهار داشت: کسی که از مقام پروردگار خوف داشته باشد و تقوای الهی اختیار کند و از گناهان دوری نماید، دو بهشت مادی و معنوی نصیب وی می شود و در سایه رضوان الهی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اولین شاخصه اسلام تحجر، تفسیر به رای و برداشت های غلط از دین اسلام است، افزود: از جمله عوامل تفسیر به رای، جهل و عدم شناخت کافی و همچنین هواپرستی و تبعیت از هواهای نفس است که منجر به تفسیر به رای و برداشت های غلط اشخاص از دین می شود.

ربانی تاکید کرد: تبعیت از هوای نفس، با جلوگیری از راه حق، مسیر انحرافی را جلوی راه انسان قرار می دهد و دین و عقل انسان را تباه می کند.

وی افزود: راه چاره مقابله با تفسیر به رای و شناخت صحیح از حقایق اسلام، مراجعه به اهل ذکر است که منظور از ذکر، قرآن کریم و اهل ذکر، اهل بیت (ع) هستند.