سرخه – امام جمعه سرخه گفت:حذف علمای شیعه سناریوی غرب برای خاورمیانه وحتی سایر نقاط دنیا است که باید دربرابر آن هوشیار بود زیرا حکام عربستانی گام به گام این سناریو را کورکورانه اطاعت می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های نماز جمعه این هفته سرخه به میزبانی مصلای این شهر، ضمن بیان اینکه امروزه یکی از مهمترین مسائل منطقه خاورمیانه و آفریقا، سناریوی حذف علمای شیعه با نویسندگی اسرائیل غاصب و متحدانش است، گفت: رژیم فاسد عربی متاسفانه مجری این سناریو است و در حالی که مسلمانان باید با اتحاد در کنار یکدیرگر باشند، آل سعود به دنبال اجرای خواسته های اربابانش است.

وی افزود: شهادت باقرالنمر توسط وهابیت سعودی، حبس شیخ زکزاکی که امروز متاسفانه نابینا و فلج شده است و همچنین سلب تابعیت شیخ عیسی در کنار ۱۰ها جنابت دیگر شامل حبس، شکنجه و تبعید از نمونه های مصداقی این پروژه است که توسط حکام عرب گام به گام صورت می گیرد.

عربستان از تروریست حمایت می کند

امام جمعه سرخه با بیان اینکه عربستان از تروریست حمایت می کند، گفت: آل سعود وهابی، مردم یمن را در عین سکوت غربی ها به خاک و خون می کشد لذا جهان اسلام باید ماهیت خبیث عربستان سعودی را ببیند.

فاطمی بصیر افزود: دیروز رابطه سعودی و صهیونیست رابطه ای پنهانی بود و امروز شاهد عادی سازی رابطه دیپلماتیک هستیم، پروازها مستقیم از فرودگاه عربستان با اسرائیل برقرار شده و برخی از مقامات ارشد صهیونیست می گویند دوست نداریم اسرائیل در منطقه منزوی باشد و ما می خواهیم آنها را از انزوا خارج کنیم که قطعا ریال های سعودی و دلارهای نفتی به دردشان خواهد خورد.

وی افزود: امروز عربستان و اسرائیل به یک نقطه مشترک رسیده اند که ایران دشمن مشترک آنهاست و با یکدیگر عقد اخوت بسته اند که سد محکمی در مقابل مقاومت به رهبری ایران ایجاد کنند اما نمی دانند که مردم ما با پشتیبانی از ولایت فقیه در همه بزنگاه های تاریخ انقلاب اسلامی ایران مانند جنگ تحمیلی، پای ارزش های این انقلاب و شهدا هستند.

عداوت آل سود با ایران ادامه دارد

خطیب جمعه سرخه همچنین با اشاره به دنباله دار بودن عداوت آل سعود با ایران و تشیع، گفت: ترکی الفیصل، یکی از شاهزادگان بانفوذ سعودی این پروژه را راه اندازی می کند با عنوان جمع شدن خرد عربی و ثروت یهودی و می گوید در صورت تجمیع این دو ما کارهای زیادی انجام خواهیم داد و این درحالی است که آنچه ما از شما سراغ داریم تنبلی و بی خردی است.

فاطمی بصیر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برگزاری باشکوه مراسم دهه کرامت، گفت: شناساندن سیره اهل بیت(ع)، سبم زندگی اسلامی، برنامه های معنوی، نشاط اجتماعی و ترویج مسائل دینی مد نظر برگزار کنندگان مراسم دهه کرامت باشد.