هرمز – امام جمعه موقت هرمز گفت: ششمین امام شیعیان جهان بنیانگذار اصلی حوزه های علمیه تشیع و تسنن محسوب می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عبدالحمید گلزاری در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با گرامیداشت سالروز شهادت امام صادق (ع) اظهار کرد: ششمین امام شیعیان جهان بنیانگذار اصلی حوزه های علمیه تشیع و تسنن محسوب می شود که عالمان مختلف و برجسته هر دو مذهب از محضر این امام بزرگوار کسب علم و کسب فیض کرده اند.

خطیب جمعه هرمز افزود: از ویژگی‌های خاص این حضرت آن بود که فرصتی استثنایی برای‌شان پیش آمد که بتوانند چهار هزار دانشمند را تربیت کرده و علوم را تخصصی کند.

گلزاری بیان داشت: مهمترین فعالیت امام صادق (ع) فعالیت فرهنگی و تربیت شاگرد بود و مورخان فقط شاگردان حوزه فقه و حدیث این امام را چهار هزار نفر بیان کرده اند و بیشترین تعداد شاگردان حضرت را ۱۲ هزار نفر دانسته اند.

امام جمعه موقت هرمز در ادامه با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، این حضرت را بهترین الگو برای تمامی دختران مسلمان و غیرمسلمان دانست و گفت: دختران میهن اسلامی ایران نباید به دنبال الگوهای خود در جهان خارج از اسلام بگردند.

حجت الاسلام گلزاری اظهار کرد:‌ حضرت معصومه در دین ما جایگاه رفیعی دارد و چه کسی در کجای اروپا یا غرب مزاری را از یک دوشیزه سراغ دارد که محل رجوع مردم باشد و قبله دل‌ها قرار گیرد.

وی بیان داشت: این مقام را برای یک بانو جز در مکتب اسلام و خانواده پیامبر (ص) نمی‌توان سراغ گرفت و زندگی شخصیت های ارزشمندی نظیر حضرت معصومه(س) می تواند برای جوانان راهگشا باشد.

خطیب جمعه هرمز اظهار داشت : حضرت معصومه علاوه بر اینکه دختر امام، خواهر امام و عمه امام است دارای ویژگی اکتسابی است که شجاعت، پاکی و عصمت و صبر از خصایص وی است.

حجت الاسلام گلزاری در ادامه با گرامیداشت ۱۲مرداد سالروز تشکیل شورای تبلیغات اسلامی، بیان کرد: مسئولان باید نسبت به فضای فرهنگی، حاکمیت فرهنگ دینی در جامعه، عفاف و حجاب و کمک به نهادهای فرهنگی توجه داشته باشند.