بندرعباس – امام جمعه بندرعباس گفت: عبادی سیاسی خواندن نمازجمعه به معنای سیاسی کاری نیست و این جایگاه فراجناحی بوده و متعلق به نظام و انقلاب است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به نهم مرداد روز انتقال خون، عنوان کرد: از مردم می خواهم اهدای خون را به عنوان یک عمل نیکوکارانه و ذخیره آخرت مورد توجه قرار دهند.

وی به هفته تغذیه با شیرمادر از دهم تا ۱۶مرداد نیز اشاره کرد و افزود: مادران از دادن شیر مادر به نوزادان دریغ نکنند چون بهترین تغذیه برای نوزاد شیر مادر است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، بیان داشت: بی توجهی و کم محبتی به دختران در خانواده موجب گسترش آسیب های فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی می شود.

آیت الله نعیم آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد برگزاری نخستین نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: پیش از انقلاب اسلامی نیز نمازجمعه در تهران و قم برگزار می شد اما پس از انقلاب، امام راحل به مرحوم آیت الله سیدمحمود طالقانی ماموریت دادند که نمازجمعه را برپا کنند و به این ترتیب ، نمازجمعه نهادینه و رسمی شد.

وی با بیان اینکه در کتاب آسمانی مسلمانان تصریح شده که مومنان هنگام شنیدن صدای اذان نماز جمعه باید به سوی ذکر خدا بشتابند، اظهار داشت: مترادف دانستن نمازجمعه با ذکر خدا، نشانه اهمیت این فریضه است اما برخی برای شرکت نکردن در نمازجمعه کار و مسائل روزمره را بهانه می کنند که با توجه به روشنگری و اشاره مستقیم قرآن کریم و روایات به این موضوع، هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه عبادی سیاسی خواندن نمازجمعه به معنای سیاسی کاری نیست و این جایگاه فراجناحی بوده و متعلق به نظام و انقلاب است، تصریح کرد: نمازجمعه و جایگاه خطبه متعلق به همه است و باید موانع از سر راه این کانون عظیم که تضعیف کننده انقلاب است برداشته شود و در دعوت خطیبان جمعه نباید نگاه جناحی و سیاسی داشت و اندیشه سیاسی امام جمعه به کسی مربوط نیست.

آیت الله نعیم آبادی خاطرنشان کرد: متاسفانه سیاسی کاری تمام شئون و شهرها را فرا گرفته و اگر این گونه باشد، نمازجمعه نیز سیاسی و جناحی خواهد شد.