یزد ـ ائمه جمعه شهرستان‌ های استان یزد امروز مسائلی از جمله خدمات امام صادق (ع) به دین اسلام، اهمیت خون شهدا و لزوم ادامه راه آنها، اقتدار نظام اسلامی و … را در خطبه‌های نمازجمعه مطرح کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه مهریز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با گرامیداشت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) و تسلیت به مناسبت این روز اظهار داشت: خدمات امام صادق (ع) به اسلام کم‌نظیر و در مواردی بی‌نظیر بود و دوران این امام همام را به حق می‌توان دوران شکوفایی دین مبین اسلام دانست.

حجت الاسلام علی برهان با بیان اینکه خدمات امام صادق (ع) برای مردم در جامعه اسلامی تبیین نشده است، ‌ بیان کرد: باید از ظرفیت منابر و سخنرانان در تبیین شخصیت این امام همام استفاده شود.

وی با اشاره به اتفاقاتی که در دوران بنی امیه افتاده و سبب تزلزل اعتقادات مردم شده بود، بیان کرد: این امر سبب پدید آمدن فرقه های متعددی در دین اسلام شد زیرا هر فرد و گروهی بنا به عقاید و برداشت های خود احکام اسلام را اجرا می کردند اما امام صادق (ع) توانست در این زمینه ساماندهی لازم را انجام دهد.

لزوم اهتمام مردم و مسئولان برای برپایی باشکوه نمازجمعه

برهان با اشاره به جعل حدیث هایی که در آن دوران صورت گرفته بود، افزود: امام صادق (ع) با تربیت شاگردانی قابل اعتماد، علم شناخت حدیث را پایه گذاری کرد.

امام جمعه مهریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نخستین نمازجمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پنجم مردادماه سال ۵۸ بیان کرد: مردم ایران سالها از نعمت برگزاری این فریضه محروم بودند اما به برکت انقلاب ۳۷ سال است که نمازجمعه به طور مستمر در مناطق مختلف کشور برگزار می شود.

وی بر اهتمام جدی مردم و مسئولان در برگزاری نمازجمعه جمعه تاکید کرد و بیان داشت: اقشار مختلف مردم و مسئولان باید حضوری گسترده در صفوف نمازجمعه داشته باشند.

امام جمعه ندوشن نیز که این هفته خطبه های نمازجمعه را در حضور پیکرهای مطهر شهدا قرائت کرد، اظهار داشت: اگر ایران اسلامی امروز در میان جنگ و خون و آتش کشورهای همسایه در امنیت و آرامش به سر می برد به خاطر حرمت خون شهدا است.

انقلاب اسلامی ایران عزت و استقلال خود را مرهون خون شهدا است

حجت الاسلام محمد جوادی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز سربلندی، عزت و استقلال خود را مرهون خون شهدا است و همگان باید قدردان ایثارگری‌های شهدا و خانواده های آنها باشیم.

وی همچنین با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) بیان کرد: فردا به همین مناسبت پیکر دو تن از شهدای گمنام در تپه نورالشهدای ندوشن تشییع و خاکسپاری می شود و مردم ندوشن مانند همیشه در این مراسم حضور ی پرشکوه خواهند داشت.

جوادی با اشاره به گمنامی این دو شهید والامقام تصریح کرد: این شهدا همانند فرزندان این مردم عزیز و گرامی هستند و مردم ایران در اقصی نقاط کشور اسلامی برای شهدای گمنام ارزشی ویژه قائل هستند.

آتش داعش به زودی دامنگیر آمریکا و اسرائیل غاصب می شود

امام جمعه بهاباد نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به جنایات داعش در منطقه اظهار داشت: داعش دست پروده آمریکا و اسرائیل غاصب ست و به زودی آتش این فتنه بزرگ دامان این کشورها را خواهد گرفت.

حجت الاسلام علی رضی ادامه داد: داعش نیز مانند اسرائیل یک غده سرطانی است اما غده داعش وخیم‌تر و بدتر از اسرائیل و در منطقه ریشه دوانده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه کشورهای منطقه نظیر عربستان غافل از اینکه داعش حکومت آنها را نیز دچار تزلزل خواهد کرد و به اسم اسلام جنایت‌های بزرگی را در منطقه رقم خواهد زد، به داعش کمک مالی و تسلیحاتی می کنند.