خشونت ها در پایتخت ارمنستان همچنان ادامه دارد بطوریکه در جدیدترین درگیری های انجام شده دست کم ۶۰ نفر زخمی شده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، درگیری بین تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس در پایتخت ارمنستان دست‌کم ۶۰ زخمی برجا گذاشت و گزارش‌ها حاکی است ۱۶۵ نفر از تظاهرکنندگان هم بازداشت شده و به کلانتری‌ها منتقل شده‌اند.

خشونت‌های جدید زمانی اوج گرفت که شب گذشته گروهی از تظاهرکنندگان قصد داشتند به یک مقر پلیس که به اشغال گروهی مسلح درآمده نزدیک شوند.

یک گروه مسلح وابسته به یکی از رهبران مخالف دولت در ارمنستان از روز یک‌شنبه ۲۷ تیر یک ساختمان پلیس را در محله اِرِبونی ایروان به اشغال خود درآورده‌است.

آنها تعداد زیادی از افراد پلیس، از جمله معاون رئیس پلیس ارمنستان، را گروگان گرفته بودند اما سپس با وجود آزاد کردن این گروگان‌ها از تسلیم شدن به نیروهای دولتی خودداری کرده‌اند. این افراد مسلح که حدود ۳۰ نفر هستند خواستار آزادی «ژیرایر سفیلیان» از سیاستمداران مخالف دولت، و همچنین خواهان برکناری رئیس‌جمهوری این کشور از قدرت شده‌اند.

ژیرایر سفیلیان از ماه ژوئن به اتهام سازماندهی یک گروه مسلح به منظور تصرف ساختمان مرکزی تلویزیون و دیگر ساختمان‌های مهم ایروان در حبس به‌سر می‌برد.

او دولت ارمنستان را متهم می‌کند که «دولتی فاسد» است و خواستار برگزاری انتخابات دوباره شده‌است. تظاهرکنندگان شامگاه جمعه از هواداران ژیرار سفیلیان هستند و زمانی که این تظاهرکنندگان به محلی مشرف بر مرکز پلیس اربونی نزدیک شدند نیروهای ضد شورش پلیس با پرتاب نارنجک‌های شوک‌آور از پیشروی آنها به سوی مرکز پلیس جلوگیری کردند.