یزد ـ امروز همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، مقبره «سید عباس» از سادات جلیل القدر و صاحب کرامت شهر هرات به مکان جدید انتقال یافت.

به گزارش پرس شیعه؛ فرماندار خاتم، پیش از ظهر امروز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مقبره سید عباس که برای مردم شهرستان خاتم به ویژه شهر هرات و دیگر شهرستان‌های استان یزد از احترام ویژه ای برخوردار است در مسیر توسعه شهری قرار گرفته بود.

محمد زاده رحمانی بیان کرد: با توجه به نامناسب بودن مکان مقبره تصمیم بر این شد که موضوع جابجایی مقبره به نقطه دیگری از شهر مورد بررسی قرار گیرد که در گام نخست موضوع از سوی امام جمعه وقت هرات با علما در میان گذاشته شد و با استفتائات انجام شده، اجازه این جابجایی صادر شد.

وی با بیان اینکه با وجود کسب اجازه، پیگیری در این زمینه ادامه پیدا نکرد، افزود: این جابجایی از چندی پیش دوباره به شکل جدی مورد توجه مسئولان امر قرار گرفت و در نهایت نیز امروز مقبره این سید جلیل القدر با احترام و بدون نبش قبر در داخل یک محفظه بتونی به مکان جدید منتقل شد.

زاده رحمانی خاطرنشان کرد: مکان فعلی بالغ بر دو هزار مترمربع فضا دارد و تا ۱۱ هزار مترمربع نیز قابل گسترش است و امیدواریم بتوانیم با توجه به انتقال مقبره سیدعباس به این نقطه و ارادت مردم به ایشان، بتوانیم فضایی مناسب ایجاد کنیم تا در راستای توسعه گردشگری مذهبی نیز اثرگذار باشد.