نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی ضمن تاکید بر اینکه تغییر نام گروه تروریستی جبهه النصره پیروزی برای مقاومت محسوب می شود، عادی سازی روابط ریاض و تل آویو را زشت دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، شیخ «نبیل قاووق» نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله در سخنانی تاکید کرد که تغییر نام گروه تروریستی جبهه النصره یک پیروزی برای مقاومت محسوب می شود.

بر اساس این گزارش نبیل قاووق در سخنانی در این راستا اظهار داشت: اینکه جبهه النصره ناچار به تغییر اسم خود شده است، یک پیروزی برای مقاومت و متحدان آن و همچنین اذعان تروریست ها به شکست در عرصه میدانی است.

وی در همین راستا افزود: دستاوردهای میدانی ارتش سوریه و متحدان آن در شهر حلب و دیگر نقاط سوریه، معادلات سیاسی، نظامی و موازین قدرت را تغییر و همچنین مرحله جدیدی را شکل داد؛ زیرا اوضاع در پیش از این دستاورد با اوضاع در پس از این دستاورد متفاوت خواهد بود.

نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله بیان داشت: جبهه النصره با اسم جدید خود به نام «جبهه الفتح الشام»، به دنبال لبنان و سوریه است و طرح تروریستی آنها تغییر نکرده است؛ بنابراین رویکرد ما نیز در برابر آنها تغییر نمی کند و در همین راستا دولت لبنان نیز باید موضع رسمی خود را در قبال جبهه النصره بیان کند. زیرا تغییر نام به معنای عدم پیگرد و عدم مجازات تروریست ها نیست و نباید در برابر اشغال دشت های عرسال و اراضی لبنان از سوی جبهه النصره با اسم جدید سکوت گردد.

نبیل قاووق در پایان تاکید کرد: صحنه روابط عربستان و اسرائیل بسیار زشت است و دستی که با دشمن مصافحه کند، برای خدمت رسانی به کعبه شایستگی و لیاقت ندارد. کعبه اکنون خطاب به نظام سعودی فریاد می زند که اگر مرتکب خطا و معصیت شدید، آن را مخفی کنید.

شایان ذکر است اخیرا «انور عشقی» ژنرال سعودی اخیرا با سفر به اراضی اشغالی با مسئولان صهیونیستی دیدار کرده بود که این موضوع از سوی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به شدت محکوم شد. نصرالله در همین خصوص تاکید کرد که همگان باید آشکار شدن عادی سازی روابط ریاض-تل آویو را به شدت محکوم کنند.