وزیر امور خارجه قطر در راستای همراهی با سیاست های ضد سوری برخی کشورهای عربی اعلام کرد که اعزام نیروی زمینی به سوریه به یک ضرورت تبدیل شده است.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از آناتولی، «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر شب گذشته در سخنانی مداخله جویانه اعلام کرد: اعزام نیروی زمینی به سوریه در چارچوب ائتلاف مقابله با داعش به یک امر ضروری تبدیل شده است.

وی گفت: موضوع آمادگی برای انجام عملیات در سوریه طرح جدیدی نیست، در حقیقت این امر با آمریکا که رهبری ائتلاف بین المللی مقابله با داعش را دارد برنامه ریزی شده بود، بنابراین اگر نیاز به اعزام نیروهای زمینی به سوریه باشد بهتر است این اقدام تحت رهبری ائتلاف صورت گیرد.

«احمد العسیری» مشاور وزیر دفاع عربستان سعودی هفته گذشته از آمادگی کشورش برای مشارکت در عملیات نظامی در سوریه در چارچوب نیروهای ائتلاف مقابله با داعش خبر داده بود و اعلام کرده بود ریاض آماده اعزام نیروی زمینی به سوریه است. پیشنهاد عربستان و قطر در حالی مطرح می شود که این کشورها از آغاز بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ تاکنون از حامیان اصلی مالی و تبلیغاتی گروه های تروریستی در سوریه هستند.