اعلام رسمی نرخ انواع مواد مخدر توسط مقام های جده در عربستان سعودی ، موجی از ابراز شگفتی توسط کاربران شبکه های اجتماعی را به همراه داشت.

به گزارش پرس شیعه، مجتهد که به افشاگر پشت صحنه جنایت ها و تخلفات خاندان آل سعود معروف است در صفحه توییتر خود تصویری از نامه رسمی و سری مقام های اداره مبارزه با مواد مخدر استان جده در باره نرخ مواد منتشر کرد و نوشت که این اقدام برای جلوگیری از اجحاف در خرید و فروش این مواد است.

دراین نامه جدولی با عنوان نرخ و انواع مواد مخدرموجود در بازار منطقه مکه مکرمه و جده درماه ربیع الاول سال ۱۴۳۷ هجری منتشر شده است.

کاربران توییترهم درپیام های خود نامه سری درباره قیمت انواع مواد مخدر از جمله هروئین، حشیش، تریاک، کراک، کپتاگون و کوکائین را باد تمسخر و انتقاد گرفتند.

درحالی که مقام های سعودی مدعی سخت گیری در باره قاچاق و مصرف مواد مخدر هستند، گزارش های متعددی در باره دست داشتن شاهزادگان آن کشور در خرید و فروش مواد مخدر و از جمله همکاری آنان برای تامین مقادیر قابل توجهی قرص مخدر کپتاگون برای تروریست های داعش منتشر شده است.

شاهزاده سعودی به نام “عبدالمحسن بن ولید بن عبدالعزیز” اوایل آبان ماه امسال در فرودگاه بیروت در پی توقیف دوتن مواد مخدر جاسازی شده در هواپیمایش که عازم عربستان سعودی بود بازداشت شد.