اهواز – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی عنوان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز توانسته با تربیت هزاران دانش آموخته فرهیخته در تامین نیروهای متخصص و مورد نیاز کشور و منطقه نقش آفرینی کند.

به گزارش پرس شیعه، محمد فرهادی پیش از ظهر امروز با ارسال پیامی به مراسم شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: افتخار دارم در جایگاه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور شصتمین سالروز تاسیس و فعالیت دانشگاه شهید چمران اهواز را به استادان، پژوهشگران، دانشجویان، کارکنان و مردم خون گرم و شهید پرور استان خوزستان تبریک بگویم.

در این پیام عنوان شده است: شکی نیست که دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از دانشگاه های کهن و قدیمی این مرز و بوم و از مراکز بزرگ علمی مشرق زمین بوده و در منطقه استراتژیک جنوب کشور و در مجاورت ذخائر نفتی و آب های جنوب، از دیرباز مسئولیت و رسالت سنگین تربیت نیروی انسانی متخصص را به عهده داشته و در دوران دفاع مقدس پایگاهی مستحکم برای دانشگاهیان و دانشجویان مرکزی برای ساماندهی نیروهای رزمی، تخصصی، درمانی، پشتیبانی و آموزشی بوده است. این دانشگاه اگرچه، متحمل خسارت فراوانی شده است ولی در تمام مدت مقاوم و استوار انجام وظیفه کرده و در دوران سازندگی نیز در بازسازی مناطق جنوب مشارکت فعال داشته است.

در پیام وزیر علوم تاکید شده است: این دانشگاه امروز نیز با درک هوشمندانه از ظرفیت ها و توانمندی های موجود توانسته است گام های مناسبی در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی برداشته و با تربیت هزاران دانش آموخته فرهیخته در تامین نیروهای متخصص و مورد نیاز کشور و منطقه نقش آفرینی کند.

فرهادی در این پیام عنوان کرده است: اینک در آستانه شصتمین سال تأسیس این دانشگاه پرتوان و با ظرفیت و با اغتنام فرصت، از استادان، اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان انتظار دارم با شناخت مسائل و مشکلات منطقه ای و ملی، با استفاده از روش های علمی، جهت تحقق سیاست های علم و فناوری دولت، ترویج فرهنگ کسب و کار دانش بنیان، ترویج فرهنگ کارآفرینی، با محوریت تحقیقات کاربردی در توسعه فن آوری و تکمیل چرخه تبدیل علم به ثرووت ایفای نقش نمایند و در بعد بین المللی نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی همجواری با کشورهای مسلمان عرب، نقش کلیدی را ایفا نمایند.

در پیام وزیر علوم تحقیقات و فناوری تاکید شده است: به دانشگاهیان عزیز توصیه می کنم با استفاده از تمامی نیروها و اقوام و دیگر توانمندی های منطقه، در ایجاد فرهنگ مقاومت و اقتصاد دانش بنیان در جهت توسعه علمی کشور همت گمارند و زمینه احیای تمدن عظیم ایرانی ـ اسلامی و تحقق آرمان های والای انقلاب اسلامی را فراهم آورند. از دانشجویان و دانش پژوهان می خواهم با استفاده از فضای مناسب وامکانات و اساتید فرهیخته در تداوم توسعه علمی کشور و استقلال آن نقش آفرینی کنند.