انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، ضمن تهیه شکوائیه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد در اعتراض به جنایات آل سعود در یمن، از همه گروه‌ها خواست که این شکوائیه را امضا کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن تهیه و انتشار شکواییه‌ای به دبیرکل سازمان ملل در اعتراض به جنایات آل سعود در یمن، از همه گروه های سیاسی خواست که این شکواییه را امضا کنند.

متن در خواست انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ

سوره شعرا- آیه ۲۲۷

با توجه به جنایت های وحشیانه آل سعود در یمن و سکوت مرگبار مجامع بین المللی در قبال این جنایات، ایجاد یک جریان اجتماعی با نگاه انسانی جهت دفاع از حقوق مظلومین یمنی لازم و ضروری است. بدین منظور، شکواییه ای (Petition) در اعتراض به جنایات آل سعود خطاب به دبیر کل سازمان ملل تنظیم شده است. در تنظیم این شکواییه موازین انسانی و چارچوب های حقوق بین الملل مبنا قرار گرفته است.

از این رو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن دعوت از همگان برای امضا و نشر این شکواییه در لینکی که ارسال گردیده است و با توجه به اینکه در تنظیم شکواییه جنبه‌های ضد انسانی جنایات آل سعود مورد اشاره قرار گرفته، خواستار همکاری گروه های مختلف داخلی و خارجی با گرایش های دینی و سیاسی مختلف برای امضا و انتشار این نامه اعتراضی است.

لینک شکواییه: https://www.dropbox.com/s/pahcjckis8eyz7w/Ban%20Ki%20Moon.pdf?dl=0

والسلام علی من إتبع الهدی
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا.