خلخال – با حضور اقشار مردمی و مسئولان استان پیکر شهید مدافع حرم فرید کاویانی لرد در روستای لرد از توابع بخش شاهرود شهرستان خلخال تشییع شد.

به گزارش پرس شیعه؛ فرماندار خلخال ظهر سه‌شنبه در مراسم تشییع این شهید والامقام تصریح کرد: فرید کاویانی لرد متولد ۱۳۵۶ بسیجی فعال پایگاه شهید نباتی لرد بود که به صورت داوطلبانه در دفاع از حرم اهل‌بیت و جنگ با گروه‌های تکفیری حاضر شد و شربت شهادت را نوشید.

به گفته علی نظری شهید کاویانی اولین شهید مدافع حرم شهرستان خلخال و چهارمین شهید مدافع حرم استان اردبیل است که بعد از دفاع جانانه در مقابل گروه‌های تکفیری به شهادت می‌رسد.

وی با تقدیر از حضور پرشور مردمی در مراسم تشییع این شهید، اضافه کرد: امنیت امروز جامعه مرهون خون شهدا است و اگر زمانی شهدا انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند امروز این شهدای حرم هستند که امنیت مرزهای کشور را تضمین می‌کنند.

فرماندار خلخال تصریح کرد: این شهرستان بعد از تبرک به شهید مفقودالاثر سید ناصر ناصری طی روزهای گذشته شاهد بازگشت اولین شهید مدافع حرم خود بود.

نظری شهدا را الگوی وارسته نسل جوان دانست و متذکر شد: به پاس خون شهدا است که امروز در وضعیتی که در کشورهای دیگر شاهد جنگ و خونریزی هستیم در آرامش زندگی می‌کنیم.