آیت‌ الله صافی‌ گلپایگانی گفت: مشهد ۲۰۱۷ فرصت مناسبی برای معرفی و احیا معارف ناب اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه به‌ نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌ رضوی، آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار با استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مشهد ۲۰۱۷ فرصت مناسبی برای معرفی و احیا معارف ناب اسلامی است اظهار داشت: اگر به نحو شایسته‌ای از فرصت انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی استفاده شود، اثرات مطلوب آن دنیا را تکان خواهد داد.

وی افزود: اگر برنامه‌های پیش بینی شده با دقت نظر و ظرافت خاص دنبال و اجرایی شود شاهد تاثیرات شگرفی در جهان اسلام و سایر ملل خواهیم بود.

این مرجع عالیقدر تشیع، برگزاری هرچه با شکوه‌تر برنامه‌ها در این سال را سبب عزت و آبروی همه مسلمانان و شیعیان جهان دانست و تاکید کرد: تخصیص بودجه و صرف اعتبار برای این مناسبت، نوعی سرمایه گذاری با بازده فوق العاده بالا است.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امروز جهان و منطقه، باید از این فرصت برای تقویت همبستگی جهان اسلام استفاده کنیم.

وی خواستار دعوت از شخصیت‌های برجسته، صاحبنظران و اندیشمندان سایر ادیان آسمانی و همچنین فرقه‌های مختلف اسلام و شیعه برای معرفی و شناسایی معارف اهل بیت(ع) شد و تصریح کرد: مشهد ۲۰۱۷ فرصت مناسبی برای معرفی و احیا معارف ناب اسلامی است.

این مرجع عالیقدر، برطرف شدن سوء نیت‌ها و سوء رفتارها در بین ملل اسلامی را از جمله دستاوردهای این مجال دانست و اظهار داشت: تالیف قلوب و آشنایی با گفتمان انقلاب اسلامی از دیگر اثرات مطلوب مشهد ۲۰۱۷ است.

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار با تاکید بر استفاده از ظرفیت مرجعیت دینی برای برگزاری هرچه پر بارتر برنامه‌های مشهد ۲۰۱۷، اظهار داشت: از نظرات سازنده علما و شخصیت‌های برجسته در این مسیر بهره خواهیم گرفت.

وی با بیان این که بنا داریم در این فرصت، خارج از روابط سیاسی دولت‌ها، تعامل و ارتباط ملت‌ها را با یکدیگر تقویت کنیم، افزود: محوریت برنامه‌ها، حب پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تلاش‌های مذبوحانه دشمن برای مخدوش کردن وجهه اسلام، تصریح کرد: از این مجال برای ارائه و معرفی چهره رحمانی و عقلائی دین مبین اسلام به جهانیان استفاده خواهیم کرد.

رشیدیان خاطرنشان کرد: با همکاری آستان قدس رضوی از متولیان تمام مشاهد مشرفه، مراقد امام زادگان، معابد و اماکن مقدس در کشورهای مختلف اعم از مسلمان و غیرمسلمان برای حضور در مشهد دعوت به‌عمل خواهد آمد و گفتمانی در این حوزه صورت می‌گیرد.

وی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته برای مشهد ۲۰۱۷ در استان، اهتمام دولت مبنی بر گذراندن مصوبه‌ای در هیئت وزیران و عنایت شخص رئیس جمهور را در این مقوله، خاطرنشان کرد.