نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی با یورش شبانه به شهر یطا درجنوب الخلیل درکرانه باختری رود اردن، منزل دو فلسطینی را ویران کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از منابع محلی فلسطینی، صدها نظامی صهیونیست پس از یورش به شهر یطا در جنوب الخلیل، با بولدوزرهای خود منازل دو نفر از مجریان عملیات ضد اسرائیلی در تل آویو به نام های ” خالد موسی مخامره ” و ” محمد احمد مخامره” را تخریب کردند.

تیراندازی درماه ژوئن گذشته درمرکز تجاری شارون نزدیک فرماندهی نظامی اسرائیل و مجتمع وزارت جنگ به کشته شدن چهار اسرائیلی و زخمی شدن ۶ نفر دیگر منجر شد.
درهمین حال، کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی پیش نویس قانونی را امضا کرد که به مسئولان رژیم اشغالگر اجازه می دهد کودکان فلسطینی را درصورت دست داشتن در فعالیت های مقاومت در سن دوازده سالگی بازداشت کنند.
منابع رسانه ای صهیونیست اعلام کردند قانونی که ” قانون جوانان” نام دارد، به دادگاه اجازه می دهد که کودکان و نوجوانان فلسطینی را درصورت ارتکاب به قتل یا جرح و یا تعدی به شهرک نشینان صهیونیست زندانی کند.

این قانون همچنین به دادگاه آزادی عمل می دهد که کودکان فلسطینی را در کنار افراد بزرگسال، حبس کنند.

درهمین ارتباط، فلسطینی ها با تظاهرات نزدیک اردوگاه اسرائیلی عوفر در کرانه باختری ، همزمان با اعتصاب غذای ” بلال کاید” اسیر فلسطینی، اعتراض خود را به بازداشت اداری وی ( بازداشت بدون تفهیم اتهام و محاکمه) اعلام کردند.

از سوی دیگر درگیری های شدید میان نیروهای اشغالگر صهیونیستی و فلسطینی ها نزدیک اردوگاه عوفر روی داد و نظامیان اشغالگر با شلیک گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی تظاهرات فلسطینی ها را متفرق کردند.
وزارت بهداشت فلسطین درباره احتمال شهادت ” بلال کاید” اسیر فلسطینی به علت وخامت وضعیت جسمانی وی هشدار داده است.