فعال افشاگر عربستانی از کوچ اجباری اهالی مناطق مرزی این کشور خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ “مجتهد” که به دلیل افشای مسائل پشت پردۀ خاندان حاکم در عربستان شهرت و هواداران بسیاری را کسب کرده است، در جدیدترین پیام خود فاش کرد که صدها هزار نفر از مناطق نزدیک مرز یمن در جیزان بدون جبران خسارت مالی و تأمین محل سکونت جدید، از خانه‌های خود رانده شده‌اند.
در همین راستا، فعالان عربستانی عکس‌هایی را از نیروهای پلیس و گارد مرزی سعودی در یک ایست و بازرسی منتشر کردند که مانع بازگشت مردم به خانه‌هایشان شده‌اند.

به گفته مجتهد، کمیتۀ امنیتی متشکل از گارد مرزی و پلیس با استقرار در منطقه “قحده”، آل زیدان را از بازگشت به خانه‌هایشان منع کرده‌‌اند.
مجتهد گفت: کمیته‌های حقوقی کجا هستند و چرا به این نمایش مسخرۀ وزارت کشور علیه قبایل ساکن مناطق مرزی واکنشی نشان نمی‌دهند؟
استان بنی مالک (الدایر) در جنوب غربی عربستان سعودی و شمال شرقی منطقه جازان قرار دارد. در شمال این شهر، منطقه وادی الحیاۀ قرار دارد که تابع منطقه عسیر می باشد. در شرق آن نیز قبایل آل تلید (الربوعه) واقع شده است. در غرب و جنوب غربی آن نیز قبایل بلغازی (استان العیدابی) است، و جنوب آن نیز مرزهای جنوبی عربستان سعودی می باشد.
استان بنی مالک حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، و اهالی آن از قبیله خولان هستند که از دوران جاهلی در آن منطقه ساکن می‌باشند. شغل اصلی ساکنان این استان کشاورزی، بازرگانی و دامداری است.