پرواز هواپیما های مسافری در فرودگاه بین المللی دبی پس از حادثه ای که روز گذشته برای یک فروند هواپیمای اماراتی به وقوع پیوست، مختل شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ این هواپیما از نوع بوئینگ ۷۷۷ با ۳۰۰ سرنشین از هند عازم دبی بود که در فرودگاه دبی دچار آتش سوزی شد.
هیچیک از سرنشینان کشته نشد اما یک آتش نشان اماراتی حین مهار آتش جان باخت.
شرکت هواپیمایی امارات پس از ۱۶ ساعت از حادثه اعلام کرد که به رفع اختلالات پیش آمده در پروازهای روز پنجشنبه ادامه می دهد.
فرودگاه دبی شب گذشته اعلام کرد که توانایی این فرودگاه برای پذیرش پروازهای ورودی محدود خواهد بود چون فقط یک باند فرودگاه باز است به همین سبب اولویت با پروازهای خروجی است.
این شرکت پس از وقوع حادثه دیروز، ۲۲ پرواز خروجی و ۶ پرواز ورود را لغو کرد، ۴ پرواز از دیگر فرودگاه ها که در حال نزدیک شدن به فرودگاه دبی بودند را بازگرداند و ۲۲ پرواز به این فرودگاه را به دیگر فرودگاه های امارات، بحرین، عمان و قطر هدایت نمود.
شیخ “احمد بن سعید آل مکتوم” مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی امارات گفت که از میان ۲۸۲ مسافر و ۱۸ خدمه، ۱۳ نفر دچار مجروحیت سطحی شده اند.
این شرکت اعلام کرد که هنوز علت حادثه مشخص نشده است، همچنین سازمان هواپیمایی کشوری امارات روز گذشته اعلام کرد که با همکاری این شرکت و فرودگاه دبی تحقیق درباره علت حادثه را آغاز نموده است.
این حادثه چهار ماه پس از سقوط یک فروند هواپیمای شرکت “فلای دبی” هنگام فرود در فرودگاه “روستوف اون دون” روسیه در روز ۱۹ مارس ۲۰۱۶ رخ می دهد که ۶۱ سرنشین آن کشته شدند.
امارات با دارا بودن ناوگان هوایی با ۲۵۰ فروند هواپیما دارای بیشترین تعداد هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ و “ایرباس آ ۳۸۰” در جهان است و پروازهای آن به بیشتر از ۱۵۳ مقصد می باشد.