کنست ( مجلس رژیم صهیونیستی) در ادامه تلاش های بی فایده و شکست خورده خود برای متوقف کردن انتفاضه قدس و عملیات های مقاومتی فلسطینیان پیش نویس قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن مراجع صهیونیستی می توانند کودکان زیر ۱۴ سال فلسطینی را بازداشت کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این قانون که توسط یک عضو کنست به نام “عنات بارکو” ارائه شده بود، در شورهای مقدماتی دوم و سوم به تصویب رسید.

به گفته شبکه تلویزیونی مذکور، پیش نویس این قانون با رای مثبت ۳۲ عضو حزب حاکم لیکود و ۱۶ رای مخالف و یک رای ممتنع به تصویب رسید.

گفتنی است که رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس در ماه اکتبر سال گذشته با اتخاذ تصمیم ها و اقدام های مختلف تلاش کرده است جلوی انتفاضه و موج عملیات های مقاومتی فلسطینیان در اراضی اشغالی فلسطین را بگیرد؛ اما این تلاش ها به شکست انجامیده است و انتفاضه همچنان خواب راحت را از چشمان مقام های صهیونیست گرفته است.

یادآور می شود براساس آمار های رسمی که اخیر منتشر شده است رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تاکنون، ۲۷ هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده و یا زخمی کرده است.

از ابتدای انتفاضۀ در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۰ تا پایان ماه مارس ۲۰۱۶، ۲۰۷۰ کودک فلسطینی شهید و بیش از ۱۳ هزار کودک نیز زخمی شدند.

تفنگداران رژیم اشغالگر صهیونیستی، از سال ۲۰۰۰، بیش از ۱۲ هزار کودک را بازداشت کرد که از این تعداد ۴۸۰ تن، همچنان در زندان به سر می برند.

۹۵ درصد از این کودکان، در مراحل بازداشت و بازجویی شکنجه شدند و به آنان تعرض شد و از داشتن وکیل در هنگام بازجویی محروم ماندند و به اکراه ناچار شدند به اموری که به آن ها گفته می شد، اعتراف کنند.