اشرف غنی روابط استراتژیک کابل-واشنگتن را مهم خواند و گفت: افغانستان با توجه به مبارزه دراز مدت با تروریسم در منطقه، خواهان دوام و تقویت روابط استراتژیک بین دو کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از«آوا»، «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان، دیروز با هیئتی از کنگره آمریکا به ریاست «نانسی پلوسی» که به کابل سفر کرده بودند، دیدار کرد.

در این دیدار هر دو طرف در خصوص مبارزه علیه تروریسم، همکاری‌های دو جانبه و منطقه ای و همچنین مسائل مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

هیئت کنگره آمریکا تلاش‌های دولت افغانستان در راستای مبارزه با فساد، تأمین امنیت، گسترش همکاری‌های منطقه ای و اصلاحات و همچنین توانایی، استقامت و مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را ستودنی دانست.

رئیس جمهو افغانستان نیز به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان، از همکاری‌های امریکا در بخش‌های مختلف با افغانستان قدردانی کرد و تصمیم اخیر «بارک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و تلاش‌های این کشور در افغانستان را ستود.

وی همچنین روابط استراتژیک و بنیادی بین افغانستان آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم را مهم خواند و افزود: افغانستان با توجه به مبارزه دراز مدت با تروریسم در منطقه، خواهان دوام و تقویت روابط استراتژیک بین دو کشوراست.