میامی-امام جمعه میامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در روزهای اخیر، گفت: مقابله با جنگ نرم هوشیاری تمام اقشار اجتماع را می طلبد و انتظار داریم مسئولان به این مهم عنایت ویژه داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی و فرهنگ دو مقوله مهم و حیاتی در جامعه است، ابراز داشت: مقام مظعم رهبری بارها به این دو مقوله تاکید داشته اند و امیدواریم دولت یازدهم در یکسال باقی مانده از عمر خود بتواند در این دو مقوله موفقیت های بیشتری را کسب کند.

وی افزود: گره زدن تمام مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور به تحریم ها و مذاکرات اشتباه است امروز آمریکا به تعهداتش در برجام عمل نکرده و ارقامی که برخی مسئولان دولتی درباره رشد و اقتصاد بیان می کنند در باطن زندگی مردم نمود دیگری دارد لذا این نشان می دهد که همچنان در تبیین شعار سال و منویات مقام مظعم رهبری باید کار بیشتر شود.

امام جمعه میامی بهبود تولید و معیشت مردم را دو ویژگی مهم اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: دولتمردان تلاش های خوبی را در این زمینه انجام داده اند اما باید بدانیم که اقتصاد و فرهنگ مسئله های مهمی هستند که عدم توجه به آن ها می تواند دشمنان را در رسیدن به اهداف شومش حمایت کند.

صفایی پور با تاکید بر اینکه در برابر دشمن نباید غفلت کرد، ابراز داشت: امروز بحران های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و آسیب های اجتماعی نیازمند چاره اندیشی در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هستند که می بایست به این عوامل توجه ویژه کرد.

وی افزود: راه حل برون رفت از مشکلات اجتماعی روحیه جهادی و عزم ملی است چرا که ایران اسلامی امروز در بسیاری زمینه ها حتی در دنیا پیشرو است و ظرفیت های بسیار خوب علمی، صنعتی، تولیدی، فناوری و … دارد که با عنایت به انها می توان کشور را از بحران ها خارج کرد.

امام جمعه میامی به روز خبرنگار نیز اشاره کرد و گفت: خبرنگار به عنوان چشم تیز بین، گوش شنوا و زبان گویای مردم نقش مهمی در تعاملات اجتماعی دارد که باید با صداقت، سرعت عمل و دلسوزی مشکلات جامعه را به مسئولان منتقل کند.