ورامین – امام جمعه موقت ورامین گفت: قرار بود تا با اجرای برجام، تحریم ها ظالمانه رفع گردد تا در زندگی مردم اثر بگذارد اما با گذشت شش ماه، هنوز هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم دیده نمی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به ۱۲ مرداد، سالروز تأسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: رسالت خطیر این شورا، گرامیداشت مناسبت های مهم انقلاب و زمینه سازی حضور پرشور مردم در صحنه و در مقاطع مختلف دفاع از انقلاب و نظام اسلامی است.

امام جمعه موقت ورامین افزود: این شورا در طول عمر پربرکتش که به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بناگردید، توانسته موجب تقویت نظام اسلامی و خنثی سازی توطئه های دشمن باشد که نقطه اوج آن را در مبارزه با دو فتنه سال ۷۸ و۸۸ شاهد بودیم.

وی ادامه داد: من لازم می دانم از همه یاوران این شورا، مسئولان، تشکل ها، رسانه ها، ائمه جمعه و جماعات و آحاد مردم مومن و انقلابی تشکر کنم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران اضافه کرد:ما به کمک و همت شما مردم مومن و انقلابی، توانستیم علاوه بر گرامیداشت مناسبت های انقلاب، برای بزرگداشت موالید و شهادت ائمه معصومین نیز قدم هایی برداریم.

وی عنوان کرد: برگزاری مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(س)، امام علی(ع)، عزاداری در روزهای شهادت ائمه معصومین، پیاده روی روز نیمه شعبان و مشارکت در تمامی برنامه های فرهنگی از جمله اقداماتی بوده که با مشارکت مردم به سرانجام رسیده است.

دختران جامعه اسلامی قدر جایگاه خود را بدانند

خطیب نماز جمعه ورامین در ادامه به در پیش بودن روز خبرنگار اشاره کرد و بیان داشت: باید از تلاش های تمامی خبرنگارانی که در طول سال برای ایفای نقش خود می کوشند، تشکر و قدردانی کرد.

وی گفت: بنده لازم می دانم تا از خبرنگاران همکار نماز جمعه که در پوشش اخبار این پایگاه عبادی و سیاسی تلاش می کنند، تشکر و قدردانی کنم.

محمودی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) بیان داشت: روز میلاد حضرت معصومه(س) به نام روز دختر نامگذاری شده است.

وی افزود: دختران جامعه اسلامی ما باید قدر و جایگاه خود را بدانند و الگوهایی نظیر حضرت معصومه(س) را برای خود برگزینند.

غربی ها دوستدار هویت ایرانی و اسلامی ما نیستند

امام جمعه موقت ورامین یادآور شد: چرا برخی بیراهه می روند و به جای الگو گرفتن از شخصیت های بی نظیری همچون حضرت معصومه(س)، از فاسدان و مفسدان غربی الگو می پذیرند.

وی متذکر شد: باید به این نکته توجه داشت که غربی ها دوستدار فرهنگ و هویت ایرانی و اسلامی ما نیستند و چرا برخی از نابخردان از درون به زنان و دختران کشور آدرس غلط می دهند.

محمودی با تأکید بر ضرورت معرفی الگوهای اصیل اسلامی گفت: چرا دستگاه ها و متولیان مسئول برای معرفی الگوهای اصیل ایرانی و اسلامی، سرمایه گذاری نمی کنند و چرا برخی به جای توجه به الگوهای ناب دینی، در برابر کج روی ها و بیراهه ها بی تفاوت شده اند.

برخی به اسم هنر به نمایش بی هنری می پردازند

امام جمعه موقت ورامین افزود: برگزاری جشن حافظ با حضور برخی به اصطلاح هنرمندان، زیبنده دستگاه های فرهنگی کشور نبود و چرا اجازه می دهند تا به اسم هنر، بی هنری خود را به نمایش بگذارند و به اسم حافظ که از فرهیختگان ایران و اسلام بوده، بی حیایی را ترویج دهند.

محمودی ادامه داد: دشمن با تمام ابزارهای خود برای فاسد ساختن جوانان ما وارد میدان شده است و چرا وزارت صنعت، معدن و تجارت به وظائف خود در قبال سالم سازی فضای بازار و ترویج فرهنگ ناب عفاف و حجاب عمل نمی کند.

وی بیان داشت: آیا وجود این لباس ها و نمایش زشتی ها در معابر و خیابان ها برای ما ننگ نیست و مدیران در برابر این هجمه های فرهنگی چه پاسخی دارند.

امروز عده ای در پوشش مراکز صنفی فساد را ترویج می دهند

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین یادآور شد: بنده ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در سطح شهرستان از سوی پلیس، دستگاه قضایی و اتاق اصناف، آن را کافی نمی دانم.

وی عنوان کرد: امروز به اسم مرکز صنفی، ترویج فساد می کنند به طوری که عروس را با وضعیت نامناسب سوار ماشین بدون سقف می کنند و در خیابان ها می چرخانند و برخی آلودگی های صوتی، بی تقوایی افراد را به نمایش می گذارد.

محمودی متذکر شد: وضعیت موجود زیبنده دیار ۱۵ خرداد نیست و بنده نمی دانم که چرا خاک بی تفاوتی بر سر ما ریخته اند و مهر سکوت بر لب های ما زده شده است.

خطیب نماز جمعه ورامین یادآور شد: اگر مردم، بسیج، مساجد و مسئولان، همه در چارچوب دین و قانون عمل می کردند، گرفتار وضعیت موجود نمی شدیم.

نقض عهد آمریکایی ها برای همگان عیان شده است

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی(ع) اظهار داشت: شاهچراغ شخصیتی بزرگ، محدثی عظیم الشأن و فرزند ارشد امام کاظم(ع) بودند.

وی افزود: باید امامزادگان را تکریم کرد و با استفاده از فضای معنوی حرم این شخصیت های بزرگ، برای کسب معرفت هر چه بیشتر تلاش لازم را انجام داد.

تأثیر ملموسی در زندگی مردم پس از اجرای برجام دیده نمی شود

محمودی در بخش پیانی خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به بیانات مهم روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز حتی مسئولان دیپلماسی و کسانی که در مذاکرات حضور داشته اند، این واقعیت را تکرار می کنند که آمریکا نقض عهد می کند و در ورای زبان چرب و نرم خود به مانع تراشی و تخریب روابط اقتصادی ایران با دیگر کشورها مشغول است.

امام جمعه موقت ورامین متذکر شد: قرار بود تا با اجرای برجام، تحریم ها ظالمانه رفع گردد تا در زندگی مردم اثر بگذارد اما با گذشت بیش از شش ماه، هنوز هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم دیده نمی شود.

اعتماد مسئولان به آمریکا خیانت به مردم و نظام اسلامی است

وی یادآور شد: امروز دیگر نباید به خائن بودن آمریکایی ها شک کرد، چرا که این کشور با بمباران اتمی هیروشیما و کشته و مجروح کردن بیش از ۱۶۰ هزار نفر، بزرگ ترین جنایت تاریخ را انجام داده است.

محمودی افزود: امروز هر مسئولی که به آمریکا اعتماد داشته باشد و به رفتارهای ناجوانمردانه اش ابراز خوشبینی کند، خائن به ملت، دین و انقلاب است و ما متأسف هستیم که برخی از مسئولان برخلاف هشدارهای رهبری، بیش از حد به آمریکا اعتماد کرده و می کنند.

وی ادامه داد: ما همچون گذشته محکم و استوار، جنایات و خیانت ها و بدعهدی های آمریکا را محکوم کرده و شعار مرگ بر آمریکا از ادبیات سیاسی ملت ایران حذف نخواهد شد.

محمودی در ادامه با اشاره به تأکیدات رهبری به منظور توجه به تولید داخلی گفت: متأسفانه با وجود تأکید بر ضرورت ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی، بازارها پر از کالاهای خارجی است و تولید داخلی در فشار قرار دارد و ادامه وضعیت موجود به بیکاری جوانان، رکود بیشتر وزندگی دشوار مردم می انجامد.