بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: خبرنگاران باید با حفظ اخلاق مداری و بررسی دقیق مشکلات و موارد مختلفی مانند حقوق های نجومی را برای جلوگیری از گسترش تخلفات بیان کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته با توجه به اینکه سبک زندگی اسلامی مهمترین راه برای رسیدن فرد به کمال است اظهار داشت: ویژگی های اصلی زندگی اسلامی اخلاق مداری، توکل گرایی و شناخت ارزش های خود در شرایط کنونی است.

وی با اشاره به اینکه شاخصه یک فرد مسلمان اخلاق مداری است، افزود: اخلاق فرد مسلمان در جامعه باید به گونه باشد که دوست دارد با آن برخورد شود.

صفایی بوشهری در خصوص یکی دیگر از شاخصه‌های زندگی اسلامی توکل به خدا را عنوان کرد و گفت: انسان اگر خواهان زندگی خدایی است باید در زندگی و کسب روزی به حلال بودن آن توجه داشته باشد و در این صورت ممکن است در تنگنا قرار بگیرد اما با دارا توکل می‌تواند مشکلات را تحمل کند و خدا آن را حل خواهد کرد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه یکی دیگر از خصوصیات‌ سبک زندگی اسلامی، آگاه بودن فرد از ارزش خود است اضافه کرد: هر فردی که می‌خواهد بداند چه ارزشی در برابر خدا دارد باید بداند خدا چه جایگاهی برای او دارد.

لزوم تسریع در پیشرفت کشور

وی در خطبه دوم خود به صحبت‌های مقام معظم رهبری با اقشار مختلف اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدارها به جامعه خوشبخت را جامعه‌ای معنوی همراه با پیشرفت معنوی عنوان کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در ادامه افزود: اگر جامعه دارای این ویژگی داشته باشد انسان در آن احساس آرامش و امنیت می کند.

صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: استکبار از دو قرن پیش با مطالبه‌گری و بررسی تصمیم به تصرف سرزمین‌های اسلامی کرده است و برای رسیدن به این هدف و تضعیف مسلمان بین آن ها تفرقه ایجاد کرده است.

وی در ادامه افزود: بالغ بر ۳۷سال از پیروزی انقلاب می گذرد اما با شرایطی که دشمنان فراهم کرده‌اند ایران نتوانسته به آن پیشرفت و توسعه دلخواه خود برسد.

لزوم تکیه بر توانمندی‌ها و نیروهای انسانی داخلی

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ما باید با مقابله با آمریکا رسیدن به این پیشرفت را تسریع کنیم بیان کرد: بهترین تبلیغ برای نظام اسلامی تشکیل یک تمدن اسلامی با شاخصه‌های رشد معنویت و مادیات است.

وی با عنوان اینکه برای تبدیل شدن به الگو نیاز تکیه بر توانمندی‌ها و نیروهای انسانی داخلی است، عنوان کرد: نمونه آن برجام است که آمریکا و کشورهای اروپایی مذاکره‌ای را انجام دادند و ایران فراتر از تعهدات عمل کرد اما حرکتی از طرف دیگر کشور ها شاهد نبودیم.

امام جمعه بوشهر گفت: گفتند پس از برجام تحریم‌ها به یک‌باره لغو خواهد شد اما هیچ حرکتی صورت نگرفت و این دور از انتظار نبود چرا که طرف مقابل غیر قابل اعتماد است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: می‌گویند فعالیت‌های علمی و موشکی ایران با روح برجام تناقض دارد اما در هر صورت از سوی کشورها هیچ خبری نشد و نخواهد شد.

وی عنوان کرد: مذاکره کنندگان در پای مذاکره لبخند سیاسی می زنند اما پس از آن به مفاد مذاکره نیشخند می زنند.

برخی مسئولان بدعهدی آمریکا را توجیه می‌کنند

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه برخی مسئولان این بد عهدی آمریکا را توجیه می کنند بیان کرد: باید این خیانت در مجامع بین المللی عنوان شود و برجام نقض شود.

امام جمعه بوشهر گفت: آمریکایی‌ها به دنبال تسلیم ایران در برابر جهان استکبار است اما این آرزو را به گور خواهد برد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: مسئولان باید مطالب شش ماه گذشته را مطالعه کنند و ببینند که آمریکا به هیچ یک از وعده‌ها و تعهدات خود عمل نکرده است.

صفایی بوشهری تنها راه برون رفت از مشکلات و رسیدن به توسعه دلخواه نظام را انجام اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی دانش بنیان با رفتاری و کرداری جهادی و عمل به اقتصاد مقاومتی لازمه رسیدن به توسعه است.

وی در ادامه با اشاره به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: باید با حمایت از جوانان و بنگاه‌های زود بازده و مبارزه با کالای قاچاق مشکلات اقتصادی جامعه را رفع کنیم.

لزوم مراعات اخلاق حرفه ای از سوی خبرنگاران

امام جمعه بوشهر با اشاره به در پیش بودن روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری یکی از کارهای بزرگ و مهم است.

وی در ادامه افزود: بررسی دقیق و صحیح در رابطه با امور مختلف و ارائه گزارش سالم و مراعات اخلاق حرفه ای از سوی خبرنگار است که می تواند سرمنشاء رشد و بیداری در جامعه شود.

نماینده ولی فقیه گفت: خبرنگاران باید با حفظ اخلاق مداری و بررسی دقیق مشکلات و موارد مختلفی مانند حقوق های نجومی را برای جلوگیری از گسترش تخلفات بیان کنند.