بوشهر – امام جمعه عسلویه گفت: مسئولان شهرستان عسلویه با مدیران متخلف برخورد کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه ضمن گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: احمد ابن موسی از فرزندان امام موسی کاظم به سید کریم معروف بود؛ افراد کریم النفس در این ایام بذل و بخشش نسبت به افراد فقیر جامعه را مدنظر داشته باشند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم بیان کرد: به فرموده رهبری، پس از انقلاب در مسائل گوناگون مورد نظر اسلام پیشرفت های خوبی داشته‌ایم و از نظر عدالت اجتماعی نسبت به گذشته پیشرفت داشتیم اما تا عدالت اسلامی خیلی فاصله داریم.

امام جمعه عسلویه اضافه کرد: تجملات و اشرافی‌گری و انحرافات در جامعه کم نیست اما اگر با قبل از انقلاب مقایسه کنیم بهتر شده است ولی به حد ایده‌آل نرسیده‌ایم و نیاز است که مسئولان جلو انحرافات را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در بازار و خیابان و ادارات کم حجابی و بد حجابی هست و برخی افراد رعایت نمی کنند، افزود: اینها دست دولت است و در گزینش‌ها باید سخت‌گیری بیشتری کنند؛ هر خانمی وارد ادارات نشود و باید جلو این انحرافات بگیرند.

هاشمی‌نژاد خاطرنشان کرد: متاسفیم که سخنگوی دولت از حقوق بگیر نجومی دفاع می‌کند و او را امانت‌دار بزرگ می‌داند. دست شما درد نکند، می‌گوید از ذخایر انقلاب است؛ آقای رئیس جمهور حسین فریدون برادر شما است و همه می‌دانند تخلف کرده، چرا اقدام نمی کنید.

وی ادامه داد: اگر بنا است با متخلف برخورد شود، باید رئیس جمهور با برادرش برخورد کند؛ چطور حسن عباسی از عمارهای انقلاب بازداشت می‌شود؟ دستگاه قضا باید مر قانون را رعایت کند. برادر رئیس جمهور تخلف کرده و باید با او برخورد کنید.

امام جمعه عسلویه اضافه کرد: چطور حسن عباسی به خاطر یک جمله مربوط به شش سال قبل که آن هم تقطیع یک سخنرانی است، بازداشت می‌شود اما کسی که تخلف کرده فقط استعفا می‌دهد؛ این استعفا کافی نیست و باید به تخلف اینها رسیدگی شود، اینها انحرافاتی است که رهبری می گویند.

وی افزود: به فرماندار عسلویه عرض کنم که باید با مدیرانی که تخلف می‌کنند برخورد شود؛ مسئولینی که با ارباب رجوع بد برخورد می‌کنند و تکریم ارباب رجوع نمی‌کنند باید با آنها برخورد شود.

وی ادامه داد: افرادی که با شما کار می کنند باید مثل شما محکم کار کنند؛ اگر همراهی نمی‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد. بارها گفتیم بیایند گزارش کار به مردم بدهند؛ در نشستی که با خبرنگاران داشتم، از مسئولان گله داشتند که مسئولان به ما گزارش کار و فعالیت خود نمی‌دهند تا به اطلاع مردم برسانیم.