فاروج – امام‌جمعه فاروج گفت: تجربه برجام نشان داد که مذاکره با آمریکا جز خسارت اثری ندارد و سردمداران این کشور با نقض عملی برجام، خائن بودن خودشان را نیز به دنیا ثابت کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام عباسعلی قلی زاده در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز فاروج اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم برخی استان‌های کشور در خصوص برجام، شیطنت آمریکا و سیاست‌های شیطانی عربستان که با حمایت و هدایت آمریکا صورت می‌گیرد، بیاناتی صریح، روشن و هدایت‌کننده بود.

وی افزود: تعجب‌آور این است که عده‌ای اندک در داخل به این دشمن فریبکار دل‌بسته و خیال می‌کنند که می‌شود با تکیه‌بر دشمن، به رفاه و سعادت رسید.

خطیب نماز جمعه فاروج گفت: تجربه برجام نشان داد که مذاکره با آمریکا جز خسارت اثری ندارد و سردمداران این کشور با نقض عملی برجام، خائن بودن خودشان را نیز به دنیا اثبات کردند.

وی تصریح کرد: گرچه برجام تأثیر ملموسی در معیشت مردم نداشت، اما در این رویداد، آمریکا ثابت کرد که اصلاً قابل‌اعتماد نیست.

حجت‌الاسلام قلی زاده بابیان اینکه پشت جنایات عربستان نیز آمریکا قرار دارد، اظهار کرد: بااین‌همه جنایات بازهم آمریکا رو به اضمحلال و نابودی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حقوق‌های نجومی برخی از مدیران کشور، خطاب به مسئولان ارشد کشور تأکید کرد که اگر دغدغه معیشت مردم رادارید، باید جلو اشرافی گری و فساد از طریق دستگاه‌های مسئول گرفته شود.

امام‌جمعه فاروج در ادامه با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در گفتگوی تلویزیونی گفت: در جمع‌بندی سخنان رئیس جمهور دیدیم که ایشان از عزم دولت برای مقابله با این فساد خبر دادند و از آن به‌عنوان پدیده‌ای که موجب تضییع حقوق مردم شده سخن گفتند.

حجت‌الاسلام قلی زاده افزود: رئیس‌جمهوری ابراز امیدواری کرده است که به‌زودی این پول‌های به غارت رفته را به بیت‌المال بازمی‌گرداند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری موضوع فیش‌های حقوقی را هجوم به ارزش‌ها دانستند، برای اینکه جمهوری اسلامی مشروعیت خود را از دو عنوان جمهوریت و اسلامیت می‌گیرد.

خطیب نماز جمعه فاروج اظهار داشت: حقوق‌های نجومی توان این رادارند که جمهوریت را در جمهوری اسلامی بی‌نهایت کمرنگ کرده و موجب فاصله گرفتن مردم از نظام شوند.

وی تصریح کرد: مردم جدای از وابستگی‌های حسبی، نسبی و جناحی، منتظر برخورد با متخلفان و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی هستند.

وی با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران باید امین و باصداقت باشند و رسانه‌ها نباید آلت دست دیگران بشوند بلکه جریان سالم اطلاع‌رسانی را باصداقت و در راستای مصالح ملی دنبال کنند.

حجت‌الاسلام قلی زاده در پایان خطبه‌ها، ۱۵ مردادماه سالروز شهادت امیر سرلشکر خلبان عباس بابایی، روز حمایت از صنایع کوچک و دهه کرامت را گرامیداشت.