قزوین – امام جمعه موقت قزوین گفت: برجام برای مردم هیچ دستاورد ملموسی نداشته و تنها بدعهدی آمریکا را نشان داده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی قابل در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی اظهارداشت: خداوند در همه حال ناظر اعمال بندگان است و شیطان نیز در خلوت و تنهایی انسانها را بیشتر وسوسه می کند لذا همه باید مراقب نفس اماره باشیم و از مسیر منحرف نشویم.

آمریکا اولین استفاده کننده از بمب اتمی است

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به موضوع برجام گفت: اولین بمب هسته ای توسط آمریکا بر روی مردم بیگناه شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ریخته شد و ۳۰۰ هزار نفر کشته شدند اما هرگز آمریکا از این جنایت عذرخواهی نکرد.

وی اضافه کرد: آمریکا حتی برای این جنایت توجیه داشت و اعلام کرد اگر این کار را نمی کرد جنگ جهانی دوم ادامه می یافت و امروز با همین دیدگاه دیگران را متهم به استفاده از سلاح اتمی می کند اما مردم جهان واقعیت ها را متوجه شده اند.

برجام بدون دستاورد بوده است

حجت الاسلام قابل تصریح کرد: الان هم در موضوع برجام نگاهی مستکبرانه دارند و می خواهند خواسته های خود را به دیگران دیکته کنند.

وی اضافه کرد: امروز دیگر مشخص شده که برجام هیچ دستاوردی برای مردم نداشته و بدعهدی آمریکا بار دیگر مشخص شده است و هیچ چیزی برای کشور ما ندارد.

خطیب جمعه قزوین اظهارداشت: برجام هیچ اثر ملموسی در زندگی مردم نداشته و اعتماد به آمریکا اشتباهی بزرگ است.

قابل گفت: برخی حرمت کلام رهبری را رعایت نکردند و گفتند برجام عزت ماست لذا می گوییم مراقب باشند و در برابر کلام رهبری چیزی نگویند که احساسات مردم جریحه دار شود.

موضع گیری سخنگوی دولت جای تعجب دارد

وی با اشاره به موضوع حقوق های نجومی اظهارداشت: وقتی اولین سری از مدیرانی که حقوق نجومی می گرفتند کنار رفتند و افرادی جایگزین شدند متاسفانه در مراسم معارفه از این افراد به عنوان ذخایر انقلاب و نخبه یاد کردند که جای سوال دارد.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: باید سوال کرد اگر این افراد امانتدار بودند و ذخیره انقلاب هستند چرا کنار گذاشته شدند و چرا از مردم عذرخواهی کردید؟

وی گفت: دریافت حقوق های نجومی یک مفسده و تجاوز به ارزشهای انقلاب بود و این که برخی می گویند نباید این مسائل به مردم گفته شود اشتباه است چون مردم محرم هستند و باید از همه چیز مطلع شوند.

قابل بیان کرد: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و اگر برای حضور در مراسم ۲۲ بهمن، روز قدس و دهها مناسبت دیگر به عنوان محرم تلقی می شوند باید در این مسائل هم حقایق را به آنها بگوییم.

وی در خصوص سالروز شهادت مدافعان حرم، شهید بابایی و شهید لشگری و دهه کرامت هم مطالبی بیان کرد و یاد شهدا را گرامی داشت.

قابل تصریح کرد: این روزها در شهر قزوین در خصوص زمین مسائلی مطرح شده و امام جمعه نیز نکاتی را متذکر شدند و ما نیز می پرسیم اگر با ماده قانونی عملی را توجیه می کنید و مردم را ساکت کردید با وجدان خود چه می کنید.

وی بیان کرد: آیا این امکان برای عموم مردم بوده که زمین کشاوزی بگیرند یا برای عده ای خاص بوده لذا امیدواریم دوگانه برخورد نشود.

امام جمعه موقت قزوین در خصوص شهادت امام صادق(ع)، ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر نیز مطالبی بیان کرد.