کرمان – امام جمعه موقت کرمان بر لزوم استفاده از کالای داخلی و پرهیز از مصرف کالای خارجی به ویژه کالای قاچاق تاکید کرد و گفت: برای خروج از رکود باید تولید داخلی تقویت شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد قاسمی زاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به لزوم عزم همگانی برای اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: هدف از اقتصاد مقاومتی قطع وابستگی از دشمنان و تقویت بنیه اقتصاد کشور با تکیه به ظرفیت های داخلی است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از کالای داخلی و پرهیز از مصرف کالا خارجی به ویژه کالای قاچاق تاکید کرد و افزود: برای خروج از رکود باید تولید داخلی تقویت شود.

حجت الاسلام قاسمی زاده همچنین بر لزوم سرمایه گذاری خارجی تاکید و تصریح کرد: البته باید تراز و توازن در این خصوص رعایت شود.

امام جمعه موقت کرمان تصریح کرد: باید وابستگی اقتصاد به نفت کاهش پیدا کند و امیدواریم امسال شاهد کاهش این وابستگی به کمترین سطح ممکن برسیم.

حجت الاسلام قاسمی زاده با اشاره به دیدار جمعی از مردم کرمان با مقام معظم رهبری ادامه داد: معظم له در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و استفاده از ظرفیت های داخلی مطالب مهمی را گوشزد کردند و همچنین در خصوص برجام نیز فرمودند « آمریکایی‌ها ناقض برجام هستند؛ قرار بود تحریم‌ها یکجا برداشته شود اما این مهم رخ نداد، از اول هم خوشبین نبودم و گفتم که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند».

وی همچنین با اشاره به روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران نقش مهمی در اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه دارند.

حجت الاسلام قاسمی زاده همچنین ضمن گرامیداشت دهه کرامت گفت: این ایام فرصتی مناسب برای ترویج سیره ائمه اطهار (ع) است.