سمنان – امام جمعه موقت سمنان، با اشاره به ضرورت پایبندی مسئولان به تبیین شعار سال، مورد تاکید مقام معظم رهبری، گفت: اقدام و عمل انقلابی راه برون رفت از مشکلات جامعه است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمدباقر عبدوس در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای این شهرستان، ضمن اشاره به ضرورت پایبندی به اقدام و عمل، بیان داشت: اگر می خواهیم امروز مشکلات جامعه را رفع کنیم باید انقلابی عمل کرده و تفکر انقلابی را مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری با تیزبینی و درایت فوق العاده خود، شعار سال با همراه با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گذاشتند این اقدام و عمل به معنای تفکر انقلابی دهه ۶۰ و فناوری های نوین دهه ۹۰ است که باید در هم آمیخته شود.

امام جمعه موقت سمنان همچنین با اشاره به مصادیق اقتصاد مقاومتی، گفت: یکی از بارزترین این مصادیق، مبارزه با قاچاق کالا است که از مسئولان می خواهیم کالای قاچاق را در انظار عمومی به آتش بکشند چرا که این مقوله باعث خسران فراوان اقتصاد شده است.

عبدوس افزود: مسئولان ما امروز باید در تلاش باشند تا منویات مقام معظم رهبری چه در خصوص فرهنگ و چه در مقوله اقتصاد با عمل همراه شده تا بتوانیم با مشکلات موجود در جامعه مقابله کنیم.

وی همچنین به ضرورت هوشیاری در برابر دشمنان نیز اشاره کرد و ادامه داد: امروز دشمن به دنبال هجمه فرهنگی است و از هر فرصتی برای نفوذ استفاده می کند.

امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه انقلاب اسلامی نقطه آغاز اتصال به انقلاب مهدوی است، گفت: باید تمام دستگاهها و قوانین تمام مصوبات خود را درجهت حکومت جهانی و مهدوی سوق دهند که اگر این امر صورت گیرد تمام آرمان های اسلامی حفظ خواهد شد.

عبدوس با بیان اینکه آمریکایی ها در این چند سال نشان دادند که غیر قابل اعتماد و عهد شکن هستند، ابراز داشت: برجام نشان داد که مذاکره با آمریکا جز خسارت چیز دیگری ندارد.

وی همچنین بااشاره به اینکه هجدهم مردادماه روز تجلیل از امامزادگان، افزود: امامزادگان یکی از سرمایه های عظیمی است که در کشورمان وجود دارد لذا این اماکن باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند و در آنها برنامه های وسیع فرهنگی صورت گیرد.