قم – امام جمعه قم از مسئولان کشور خواست تا در راستای اجرای دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص از بین بردن کالاهای قاچاق جدیت و اهتمام داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد سعیدی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و دهه کرامت، اظهار داشت: از روایات این چنین استنباط می‌شود که حضرت معصومه(س) زائران خود را پاک و بهشتی می‌کند.

وی گفت: امروز همه شهر مقدس قم حرم و عش آل محمد(ص) است و نباید در قم شاهد گناه، فساد، بی عفتی و بی‌حجابی باشیم و مسئولان و همه اقشار مردم باید کار خود را به درستی انجام دهند و در هر حق کسی اجحاف نکنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) درباره اهمیت و جایگاه شهر مقدس قم، ادامه داد: نهضت امام راحل و انقلاب اسلامی همچنان ادامه خواهد داشت و ملت ایران تحت فرامین رهبر معظم انقلاب با پیشتازی مردم قم به فلسطین خواهند رفت و رژیم اشغالگر قدس را برای همیشه نابود می‌کنند.

مهم‌ ترین وظایف و رسالت‌ های خبرنگاران

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار، اظهار داشت: بیان حکیمانه حقایق و وقایع در حد مقدورات و همچنین ایجاد امید، نشاط و اطمینان در مخاطبان و تلاش برای اعتلای کشور در همه عرصه‌ها و نیز تقویت روحیه شهادت و شهامت، افشا کردن توطئه‌های دشمنان، رعایت حق الناس و آبروی کشور، بیان آفات و آسیب‌های مردم و مسئولان از جمله مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های خبرنگاران است.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: در مجموع خروجی کار خبرنگاران باید امر به معروف و نهی از منکر باشد.

وی در ادامه ابراز داشت: هفته حج در حالی برگزار می‌کنیم که زائران ایران اسلامی به دلیل کارشکنی‌های سعودی‌های کودک کش از انجام این فریضه الهی محروم هستند.

سعودی‌ها با یهودیان و صهیونیست‌ها هم پیمان می‌شوند

امام جمعه قم افزود: سعودی‌ها به جای خدمت به زائران خانه خدا به یمن و سوریه حمله کرده‌اند و زائران را برای آمدن به حج محروم می‌کنند از طرفی هم با یهودیان و صهیونیست‌ها هم پیمان می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار هفته گذشته مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم، ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار مشکلات معیشتی مردم را دغدغه مستمر خود دانستند و تنها راه حل مشکلات اقتصادی را تکیه بر ظرفیت و توان مردم و داخل کشور بیان داشتند که در این راستا مردم ما باید از خرید کالاها و محصولات خارجی که مشابه داخلی دارند پرهیز کنند.

وی همچنین گفت: رهبر معظم انقلاب در خصوص پدیده زشت قاچاق کالا فرمودند که مسئولان باید کالای قاچاق را جلوی چشم همه مردم آتش بزنند که این درخواست رهبر معظم انقلاب باید با جدیت اجرا شود.

حجت الاسلام سعیدی افزود: قاچاقچیان باید بدانند که با ورود کالاهای قاچاق آنها به کشور، تولید داخل صدمه می‌بیند که مسئولان نیز باید کالاهای آنها را نابود کنند.