زنجان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خبرنگار زمینه روشنگری را در جامعه فراهم می کند و آنکس که قلمش انسانی است از روی انصاف می نویسد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان با بیان اینکه زمینه اشتغال جوانان یکی از اساسی ترین مسائلی است که باید حل شود، افزود: مساله اشتغال جوانان مساله مهمی است که تمام مسئولان باید به آن توجه داشته باشند.

وی با اشاره به ۲۱ مرداد روز تجلیل از صنایع کوچک، گفت: صنایع کوچک و متوسطه باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرند و تمام تلاش های مسئولین در جهت رونق این صنایع باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به روز دختر، افزود: تاریخ گذشته در تمام جهان در ارتباط با زنان و دختران نه تنها برخورد شایسته ای نداشته است بلکه رفتاری ننگ آور داشته است . هیچ کشوری نمی تواند ادعای این را داشته باشد که در قبال زنان کشورش رفتار متناسبی داشته باشد.

خاتمی افزود: جهان عرب در تاریخی زنان و دختران خود را زنده به گور می کرد و دین اسلام اولین قدمی که بعد از طرح مساله توحید بر می دارد مساله ی اجتماعی و در خصوص این حرکت است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۵ درصد از زنان کشور تحصیلات عالی دارند، گفت: این مساله می تواند مبین این باشد که امروزه به نسبت زنان از جایگاه بهتری برخوردارند . به طوریکه زنان و دختران در تمام زمینه های پژشکی و آموزش و پرورش و غیره پیشگام هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به ۱۶ مرداد سال ۵۹ و سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، افزود: این نهاد در عرصه های بزرگ تحقیقات و علمی قدم برداشته و ثابت کرده است که در این مسیر میتواند قدم های خوبی بردارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به ۱۷ مرداد و روز خبرنگار، گفت: خبرنگار زمینه روشنگری را در جامعه فراهم می کند و آن کس که قلمش انسانی است از روی انصاف می نویسد.

خاتمی با بیان اینکه خبرنگار زمینه روشنگری را در جامعه فراهم می کند و آن کس که قلمش انسانی است از روی انصاف می نویسد، ادامه داد : اگر قلم خبرنگار انتقادی باشد مشکلی ایجاد نمی کند تنها نباید قلمش انتقامی باشد یعنی نخواهد به واسطه ی قلم از کسی انتقام بگیرد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران رسالت مهمی در امر اطلاع رسانی برعهده دارند و باید این رسالت همراه با صداقت و صحت باشد، افزود: خبرنگاری رسالت بزرگی است که باید با صداقت، سلامت وصحت مطالب برای تنویر افکار عمومی همراه باشد.

خاتمی همچنین با اشاره به زاد روز تولد حضرت احمد بن موسی(ع) گفت : این شخصیت برجستگی های خاصی دارد . اهل ایمان و تقوا بوده است و زمانی که مردم با او بیعت می کنند آنها را به بیعت با برادرش امام موسی بن جعفر فرا می خواند.