یزدـ امام جمعه موقت یزد با تاکید بر اینکه اشرافی‌گری باید از جامعه رخت بندد، گفت: دوری از اشرافی‌گری و جلوگیری از آن از مسائل مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سیدجواد آیت‌اللهی در خطبه‌های امروز نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از یک‌سو به دشواری معیشت مردم تاکید دارند و از سوی دیگر دوری از اشرافی‌گری مسئولان را مورد تاکید قرار داده اند، اظهار داشت: در این موارد مسئولان اقدام عملی برای رفع دغدغه مقام معظم رهبری انجام نداده اند.

وی با بیان اینکه مسئولان در همه شرایط باید التزام عملی به ولایت فقیه داشته باشند، عنوان کرد: برخی تنها به ذکر بیانات ایشان اکتفا می‌کنند و در عمل نسبت به مردم و معیشت آنها بی‌تفاوت بوده و خود و اطرافیانشان به دنبال اشرافی‌گری هستند.

آیت اللهی تاکید کرد: مردم هوشیار و بیدارند و متوجه هستند که عده ای از مسئولان التزام عملی به بیانات رهبری ندارند.

امام جمعه موقت یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هفته گذشته پیکر مطهر سه شهید گمنام در اردکان و ندوشن تشییع و خاکسپاری شد، بیان کرد: شهدا به استان یزد حیات معنوی بخشیدند و آثار حضور شهدا در سطح استان پیدا است و مردم همچنان برای آنها مراسم‌های بزرگداشت برگزار می کنند.

وی افزود: رزمندگان و شهدا یک بار زمانی که به جبهه اعزام می‌شدند و بار دیگر زمانی که پیکرهای مطهرشان به استانهای مختلف باز می گردد، جامعه و مردم را متحول می‌کنند و آثار معنوی بازگشت آنها در شهرهای مختلف ملموس است.

آیت اللهی خاطرنشان کرد: مردم ما همواره برای شهدا و رزمندگانی که برای دفاع از مرزهای این کشور از جان خود گذشتند، ارزش و احترام بسیاری قائل هستند و و این قدرشناسی مردم، مسئولیت مسئولان را سنگین تر می کند.

امام جمعه موقت یزد امروز در بخش دیگری از خطبه امروز نمازجمعه یزد به بیان اهمیت فریضه زکات پرداخت و اظهار داشت: زکات همردیف با نماز قرار داده شده و هرکس اهل نماز باشد اما زکات ندهد، نمازش مورد قبول واقع نمی‌شود.

وی از حج نیز به عنوان یکی از فرایض دینی و یکی از واجبات و فروع دین یاد کرد و افزود: لعنت خدا بر آل سعود که با ایجاد شرایطی خاص، مسلمین را از رفتن به حج منع کرده است.

آیت‌اللهی همچنین به تشریح واجبات دینی پرداخت و اظهار داشت: ولایت اهل بیت (ع) از نماز، زکات، حج و روزه بالاتر است و در حالی که واجبات گاهی اجازه دارند که ترک شوند به عنوان نمونه حج که بر فرد غیرمستطیع واجب نیست یا خمس و زکات و روزه که در شرایطی واجب نیست، وجوب ولایت محمد و آل محمد (ص) در هیچ شرایطی ترک نمی‌شود.

وی همچنین سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت را گرامی داشت و حرم حضرت معصومه را (س) را به روایت امام سجاد (ع)، حرم اهل بیت دانست.