میناب – امام جمعه شهرستان میناب گفت: جلوی انتقال خط سوم آب میناب به بندرعباس را خواهیم گرفت.

به گزارش پرس شیعه؛ میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با بیان اینکه دشت وسد استقلال میناب دیگر توان تامین آب بندرعباس را ندارد گفت: سوء مدیریت مسئولان آبی دراستان همچنان ادامه دارد وبه دنبال نابودی شهرستان میناب هستند.

معتمدی فر با بیان داشت: سالهاست که شهرستان میناب در تقسیمات آب مورد حمله مافیای اب قرار گرفته که اثرات آن خشک شدن دشت وباغات ونخلستانهای این شهرستان است.

امام جمعه میناب گفت: میناب ومینابی را در تقسیم آب این شهرستان هم تراز با بندرعباسی ها ببینید وهمانگونه که توجه خاصی به مردم وشرکتها وساخت وسازها وفروش آب میناب به کشتی ها دارند مردم وباغداران این شهرستان را نیز دریابند.

معتمدی فر بیان داشت: آب سد ودشت میناب سالهاست که به بندرعباس برای مصارف گوناگون انتقال می یابد اما در طول این سالها صدقه آن را به مردم میناب داده اند.

وی عنوان داشت: امروزه شرایط طوری شده است که اگر در خصوص آب صحبت واعتراض نشودمردم وشهرودشت این شهرستان را می خواهند خشک کنند.

خطیب جمعه میناب گفت: مدیر عامل سابق آبفای شهری هرمزگان کمپانی جعلی حرفهای کذب ودروغ بود که توانست با حرفهای خود دشت میناب را بخشکاند.

معتمدی فر با بیان اینکه وعده آب احداث شرینکن به مردم میناب وبندر عباس دروغ بزرگی بیش نیست که توانسته اندمردم را گمراه کنند.

امام جمعه میناب گفت: آب این شهرستان خط قرمز مردم وباغداران است وبیش از این با تدابیراشتباه مردم وباغداران را شرمنده درختان وانبه ها ،نخلستانها ،زندگی وفرزندان نکنید.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دهه کرامت گفت: دهه کرامت یکی از دهه هایی است که عموم مردم ارتباط دارد ونمی توان ازکنار ان بی تفاوت گذشت.

معتمدی فر کمبود کرامت را یکی از مشکلات امروزه در جهان دانست وگفت: بسیاری از معایب ومشکلات از نبود کرامت نمایان است.

امام جمعه میناب اجتماع امروزی را لازمه وجود کرامت دانست وبیان داشت: نبود کرامت در اجتماع امروزی سبب بروز خطا وحوادث میشود واین گونه خطاها حتی سبب برادر کشی توسط برادر می شود.

معتمدی فردر خصوص دیدار رهبر عظیم الشان با اقشار مردم وتاکید بررسیدگی به مشکلات داخلی کشور بیان داشت : تلاش برای ساخت ایرانی آباد با ید توسط ایرانی صورت گیرد ودر این راه متکی بر غبر ایرانی نباشیم.

خطیب جمعه میناب با اشاره به وجود استعداد های فراوان در بین جوانان ایرانی برای تکیه بر حل مشکلات با تفکرات غیر ایرانی وتوسط جوانان بومی گفت: استعداد جوانان ایرانی امروزه در همه زمینه های ورود پیدا کرده وبا پیروی از رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی به خودکفایی وتولید ایرانی دست خواهیم یافت.

وی حل مشکلات معیشت مردم را یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری با تکیه بر علم وتولید داخلی دانست وبیان داشت: معیشت مردم یکی از دغدغه های ما در طول این سالها بود ومسئولان باید بدانند که مردم در اکثر شهرها وروستاها به چه شرایطط نامناسبی زنگی می کنند.